Говоримо англійською природно і емоційно: ТОП 5-способів

Короткий зміст

ВСТУП

  1. СПОСІБ 1: Позбавляємось заїкань, підбирань слів та мовних бар’єрів
  2. СПОСІБ 2: Перетворюємо свій пасивний словниковий запас в активний
  3. СПОСІБ 3: Вивчаємо ввідні фрази та мовні конструкції
  4. СПОСІБ 4: Знаходимо товариша по справі
  5. СПОСІБ 5: Вивчаємо сленгові та неформальні вирази

Всім цікаво як навчитися вільно говорити англійською мовою та виражатись не як робот із стандартним набором слів, а як носій мови native speaker. Тобто ми мріємо говорити англійською як носії мови, хочемо, щоб наша мова була красивою, виразною distinct, природною. А ще дуже хочеться доносити свої думки до співрозмовника максимально точно. Вміння вільно спілкуватись передбачає вміння говорити на англійській мові, не перекладаючи з рідної мови та підтримувати певний темп мовлення.

Досить помилково вважати, що швидкість мовлення speech rate дорівнює знанню мови. Коли скрупульозно вслухаєшся в мову носіїв, то деколи помічаєш, що і вони роблять граматичні помилки, не завжди підбирають відповідні слова, а іноді і роблять помилки у вимові…

У цій статті ми зібрали декілька порад, які зможуть допомогти вам говорити на англійській мові природно naturally і допоможуть зробити вашу вимову більш емоційною, колоритною та насиченою. Дотримуйтесь цих порад і опанування розмовної англійської з нездійсненної мрії стане цілком досяжною і реальною метою.

СПОСІБ 1: Позбавляємось заїкань, підбирань слів та мовних бар’єрів

native speaker, носій мови
1. Треба вчитись висловлювати свої думки англійською, тобто розмовляти самому із собою. Наприклад, думаєте: ”Так, цей десерт у ресторані був дуже смачним”, і намагаєтеся поговорити на цю тему, описати смак, ваші відчуття і емоції в момент, коли ви куштували цей десерт. Можливо perhaps вам це здається досить дивним — говорити на англійській мові самому із собою, але повірте, потім вам буде набагато легше розмовляти із реальною людиною. Плюс, коли ви чуєте свою англійську вимову, свій голос, ви починаєте звикати get used до цього і не будете губити слова від несподіванки, коли розпочнете реальну розмову.

2. Потрібно вивчати слова-синоніми, наприклад почули слово, знайшли його у словнику, та відразу вивчили схожі на нього слова, аби теж використовувати їх у розмові, це також допомагає вам не губитись get lost у потоці слів.

СПОСІБ 2: Перетворюємо свій пасивний словниковий запас в активний

говоримо англійською мовою, говорити на англійській мові як носій мови, native speaker

1. Треба читати англійською короткі (або великі) літературні твори, в залежності від вашого рівня англійської, та робити усний переказ твору, цим ви розвиваєте свою здатність до спілкування, та запам’ятовуєте нові слова.

2. Також перед зустріччю зі своїм другом чи іноземним колегою, оберіть для себе кілька десятків слів, які ви б хотіли використати під час розмови, або декілька тем, на які ви хотіли б поговорити. Підготуйтесь заздалегідь – вивчіть нові слова та вирази англійською на цікаві для вас теми, а потім використайте ці слова під час зустрічі. Це допоможе активізувати ваш пасивний словниковий запас і збільшити enlarge обсяг тем для спілкування.

СПОСІБ 3: Вивчаємо ввідні фрази та мовні конструкції

Вивчіть декілька десятків ввідних фраз і ви будете здатні гарно, та найголовніше, грамотно розпочати розмову англійською.

Наприклад, Let s talk about... Нумо поговорімо про... — дуже коротка та легка фраза, за допомогою якої вже можна почати розмову. Ось декілька фраз, які стануть вам у пригоді:

 

In a word….

 Одним словом…

In short…

Коротше…

To make a long story short…

Коротше кажучи…

Summing it up…

Підбивати підсумки…

So, to sum it up…

Отже, підбиваючи підсумок…

In conclusion…

На закінчення..

To crown it all…

В довершення всього…

It is important to note that…

Важливо відзначити, що…

It is vital to note that…

Варто зазначити, що…

It’s important to remember that…

Важливо пам’ятати, що…

А як підтримувати розмову далі ви вже знаєте з попередніх наших порад.

Читайте також: Як почати вільно розмовляти англійською мовою: долаємо мовні бар’єри спілкування

СПОСІБ 4: Знаходимо товариша по справі

носій мови, говорити англійською
Рекомендуємо вам знайти друга, який так само як і ви вивчає англійську, та спілкується з вами на рівних. Ви можете розмовляти на різні теми, разом вивчати нові слова. Одним словом, краще разом ніж самому. Й справді, коли робиш щось сам, дуже швидко пропадає мотивація та бажання desire, але якщо є хтось, хто підбадьорить encourage вас та буде підтримувати, цього не станеться.

СПОСІБ 5: Вивчаємо сленгові та неформальні вирази

говорити на англійській мові

Розбавляйте ваше мовлення сленговими та неформальними фразами, це робить вашу англійську насиченою та живою. Вивчайте та застосовуйте, але в міру, забагато неформальних слів це теж погано, вони повинні слугувати як смачний соус до вашої основної розмови. Так, сленг буде доречний в неформальній розмові, але ніяк не на діловій зустрічі.

На останок, рекомендуємо вам переглянути відео на тему “живої англійської”.

Відео: 3 tips for sounding a native speakerhttps://youtu.be/ChZJ1Q3GSuI

Пам’ятайте, все приходить с досвідом та практикою. За допомогою наших порад ви здатні наблизити у декілька разів той час, коли зможете висловлюватися англійською природно та емоційно.

Як то кажуть, дорогу здолає той, хто йде. Тому на шляху до природної та красивої розмовної мови  частіше говоримо англійською та не звертаємо з наміченого шляху. Пам’ятайте, що з кожним вивченим словом і фразою ваш рівень володіння англійською мовою зростає. Головне — не зупинятися і поступово gradually просуватися вперед, вірячи у власні сили та спостерігаючи за власним прогресом.

Читайте також:

Технар чи гуманітарій: про здібності до вивчення англійської

Англійський та американський сленг: особливості, популярні сленгові слова та фрази

А якщо на цьому шляху вам знадобиться допомога професіоналів – наша онлайн школа англійської мови завжди до ваших послуг.

Навчання
avatar

Леся Олександрівна Гущина

28 Вподобань