Шопінг за кордоном: словник шопоголіка

Короткий зміст

ВСТУП

  1. Визначтесь з магазином – Choose a definite shop
  2. Визначтесь із ціллю свого шопінгу – Decide on the purpose of your shopping
  3. Вирушайте за покупками у правильний день та час – Do your shopping the right day and time
  4. Шукайте вивіску SALE – Look for the ‘sale’ or ‘discount’ sign
  5. Візьміть з собою вірного компаньйона – Get a company to go shopping
  6. Не бійтися відкривати для себе нових виробників одягу – Don’t be afraid of trying out new brands
  7. Звертайте увагу на матеріал одягу – Pay attention to the materials
  8. Замовляйте одяг в режимі онлайн – Order clothes online

 

Багато українців обожнюють шопінг і намагаються оновлювати свій гардероб ледь не кожного сезону. А якщо ви ще і завзятий мандрівник, то встояти перед різноманіттям закордонних шопінг-молів просто неможливо. Але лише найзавзятіші мисливці на свіжі тренди та брендовий одяг знають, як правильно й ефективно шукати обновки. Знання англійської мови для того, щоб ефективно поєднати приємне (подорожі в інші країни) з дуже приємним (тобто шопінгом) буде зовсім не зайвим.

Сьогодні ми поділимося з вами 8 секретами, як знайти річ своєї мрії та витратити на це мінімальну кількість ресурсів, а також озброїмо вас справжнім словником шопоголіка для подорожей за кордон! 

Читайте також: Оренда житла і авто за кордоном: огляд ресурсів і необхідні фрази англійською

1. Визначтесь з магазином – Choose a definite shop

 

Складно здійснювати покупки, коли не знаєш, який конкретний бренд тобі до вподоби. Саме з цього треба починати свою фешн-вилазку – подумайте, чия саме продукція імпонує вам найбільше. Це заощадить save вам декілька годин у торговому центрі! Також ви зможете визначитися з сумою грошей, яку наразі ви можете і хочете витратити на одяг – у різних дизайнерів різна ціна на майже однакові за пошиттям та фасоном речі.
Обов’язково зверніть увагу на те, о котрій годині відкривається певний магазин, щоб не запізнитися be late або прийти зарано – таке трапляється досить часто, особливо especially у великих містах!

шопінг за кордоном

To buy/wear labels

Купувати/носити брендовий одяг

To go/do shopping

Робити покупки

A shopping mall/centre/department

Торговий центр

To spend money

Витрачати гроші

Design/style

Фасон

2. Визначтесь із ціллю свого шопінгу – Decide on the purpose of your shopping

 

У вашій голові має назріти чіткий план, що і навіщо ви будете купувати – саме чітка ціль гарантує вам успішний шопінг, що не забере багато часу. Шукаєте вбрання для вечірки? Хочете вразити боса діловим костюмом? Або ж збираєтесь на романтичне побачення зі своєю другою половинкою? Будь-який аспект, що мотивує вас на цей шопінг, варто записати або добре запам’ятати memorize. Повірте, ви ще не раз подякуєте самі собі за таку передбачливість!

шопінг за кордоном, словник шопоголіка

A clear plan

Чіткий план

To guarantee

Гарантувати

To take a lot of time

Забирати багато часу

A party dress

Сукня для вечірки

A business suit

Діловий костюм

3. Вирушайте за покупками у правильний день та час – Do your shopping the right day and time

 

Яка жінка не любить пройтись по магазинах разом зі своїми подругами або хлопцем суботнього вечора? Але в цьому й полягає одна з найрозповсюдженіших помилок серед любителів шопінгу – саме під час вихідних, особливо ввечері, у магазинах збирається неприпустимо велика кількість потенційних покупців. 5-10 години вечора – час-пік для шопінгу у будь-якому магазині. Тож варто виділити декілька годин на те, щоб поїхати у ТЦ впродовж буднів або в суботу вранці. Тоді конкуренток на одну гарненьку сукню буде значно менше!

A customer/buyer/shopper

Покупець

A dress/gown

Сукня

The shop is crowded

Магазин заповнений покупцями

Prime time/peak time

 Час-пік

A competitor

Конкурент

4. Шукайте вивіску SALE – Look for the ‘sale’ or ‘discount’ sign

 

Кожен шопоголік та звичайний покупець ставить собі за мету знайти найкращу річ за найвигіднішою ціною. Саме тому важливо звертати увагу на вивіски жовтого або червоного кольору, на яких написано SALE або DISCOUNT. У магазинах з такими плакатами зазвичай проходить розпродаж одягу з минулих колекцій або сезонів, що може зіграти вам на руку, якщо ви не збираєтесь купувати певну річ за її повну ціну. Також не виключено, що за придбання однієї або двох речей ви отримаєте третю в подарунок, що є досить розповсюдженою практикою серед великих магазинів та брендів.

Проте зі знижками треба бути обережним careful – не кожна річ, яку наразі віддають за половину або третину від її початкової ціни, варто взагалі купувати, адже в гонитві за тим, що в народі називають «халявою», можна витратити свої останні гроші.

розпродаж sale

A discount

Знижка

Sale

Розпродаж

A sign/signboard

Вивіска

30/50% off

Знижка у 30/50%

To buy smt at a fraction of а price

Купити щось за частину початкової ціни

5. Візьміть з собою вірного компаньйона – Get a company to go shopping

 

По-перше, купувати речі наодинці нерідко буває нудно та сильно стомлює. Запросіть близьку або знайому людину розділити цей час з вами! Під час виснажливого tiring шопінгу завжди можна випити чашечку кави та потеревенити про щось цікаве й актуальне! Зробіть усе, щоб кожна вилазка у ТЦ приносила вам максимальне задоволення pleasure!

По-друге, ви ніколи не знаєте, чи вам дійсно личить та кофтинка, як про це стверджує консультант, чи ні. Очевидно, що основний пріоритет продавця у магазині – продати річ, а не обрати саме ту, яка пасуватиме вам найбільше. Враховуючи цей фактор, завжди варто мати поруч людину, яка висловить свою об’єктивну думку стосовно певного вбрання. Тому обирайте собі у компаньйони надійних та чесних людей – це допоможе вам зробити правильний вибір і витратити гроші з користю!

шопінг за кордоном з друзями

To be boring

Бути нудним

To spend/share your time with somebody

Розділити час з кимось

To go shopping alone/in solitude

Скуплятися наодинці

This dress suits you well!

Ця сукня тобі дуже личить!

The shirt doesn’t fit me.

Ця сорочка погано на мені сидить.

6. Не бійтися відкривати для себе нових виробників одягу – Don’t be afraid of trying out new brands

 

Усі ми з часом звикаємо до декількох певних виробників, в магазинах, в яких купуємо свій одяг вже не перший рік. Проте, не варто зациклюватись be focused на чомусь одному! Побачили новий магазин, що відкрився буквально цього тижня? Зазирніть всередину, приміряйте щось, чому ні? У світі є надзвичайно велика кількість маловідомих дизайнерів, які, хоч ще й не вийшли на світовий рівень, вкладають душу у кожну річ, яку виробляють та продають їх за приємними цінами.

Дайте їм шанс і ви не пошкодуєте!

покупки за кордоном

To get used to a brand/producer

Звикнути до бренду/виробника

A clothing manufacturer

Виробник одягу

To be obsessed with something

Зациклитись на чомусь

To try something on

Приміряти щось

A world-known/famous designer

Дизайнер зі світовим ім’ям

7. Звертайте увагу на матеріал одягу – Pay attention to the materials

 

Якою б привабливою не виглядала річ та як би дешево вона не коштувала, завжди дивіться на те, з яких матеріалів вона зроблена. Намагайтеся уникати avoid одягу з синтетичної тканини – в ній ваше тіло не буде дихати, а це може лише спричинити дискомфорт.

Надайте перевагу виробам з льону, бавовни та коноплі – ці тканини не тільки одні з найприємніших до тіла, вони є справжнім піком моди цього року і не збираються втрачати позиції ще як мінімум два сезони!

 

Synthetic fabrics

Синтетична тканина

Breathable fabrics

Тканина, яка дозволяє шкірі дихати

Flax/linen

Льон

Cotton

Бавовна

Cannabis

Конопля

8. Замовляйте одяг в режимі онлайн – Order clothes online

 

Деякі з нас ще не звикли до такого формату покупок, як шопінг онлайн. Інші взагалі бояться навіть пробувати, але ми вас запевняємо: ви отримаєте свої бажані речі, якщо оберете вже перевірений онлайн-магазин. Запитайте у знайомих, чи був у них таких досвід, або знайдіть відгуки reviews на певні магазини в інтернеті – багато чесних людей надають так званий зворотній звязок feedback саме в режимі онлайн.

Також дуже важливо уважно ознайомитися з таблицею розмірів для чоловічого/жіночого одягу на сайті кожного магазину окремо – наприклад, звична для нас таблиця розмірів може значно відрізнятись differ від таблиці європейського або американського типу. Про всяк випадок краще ще раз перевірити свої параметри і лише тоді замовляти одяг.

Ще одна важлива деталь під час придбання речей з-за кордону – це заповнення бланку адреси отримувача, з чим українці часто мають певні труднощі difficulties. Але насправді у всьому можна розібратися, лише наберіться трохи терпіння patience!

онлайн покупки за кордоном

To order clothes online/via the Internet

Замовляти речі онлайн/через інтернет

A trusted online-shop

Довірений онлайн-магазин

A size chart

Таблиця розмірів

To measure your body parameters

Вимірювати параметри свого тіла

To fill in the form

Заповнювати форму/бланк

А головне правило шопінгу – проводь час із задоволенням!

The main rule of shopping is to enjoy yourself!

Ми сподіваємось, що наші поради стануть вам у пригоді у подорожах! Якщо ви бажаєте краще підготуватись до поїздки за кордон, радимо пройти онлайн-курс – базова англійська мова. Після проходження даного курсу в нашій онлайн школі англійської мови nanoEnglish – ваші знання однозначно перейдуть на вищий рівень. А наші онлайн тестування дозволять перевірити ваш словниковий запас англійської мови.

До нових зустрічей! See you next time!

Читайте також: 10 ідей для захопливих самостійних подорожей, в яких не обійтись без англійської

Подорожі
avatar

Леся Олександрівна Гущина

35 Вподобань