10 ідей для захопливих самостійних подорожей, в яких не обійтись без англійської

Короткий зміст

ВСТУП

 1. Страхи самостійних подорожей за кордон
  1.1  Страх № 1: Я не знаю англійської
  1.2  Страх № 2: Я боюсь переплатити
  1.3  Страх № 3: Я не зможу все сам організувати
 2. 10 ідей для захопливих самостійних подорожей за кордон
  2.1  Португалія
  2.2  Марокко
  2.3  Мальта
  2.4  Грузія
  2.5  Чилі
  2.6  Сафарі в Африці
  2.7  Норвегія
  2.8  Індія
  2.9  Японія
  2.10  Угорщина
 3. Підсумки

 

Жага нових відкриттів і незабутніх вражень unforgettable impressions незмінно спонукають мандрівників відправлятись на пошуки пригод та досліджувати нові країни. Хтось прагне помилуватися чудовими художніми шедеврами, когось цікавлять унікальні кулінарні шедеври, комусь просто хочеться своїми очима побачити прославлені місця. Безліч причин мотивують людей відвідувати нові для себе країни.

Але існує лише дві альтернативи в способах організації цієї подорожі: заплатити туристичному агентству і відправитися “прокладеною стежкою” вже готових турів, або ж почати захопливу пригоду exciting adventure у вигляді самостійної подорожі. Обидва варіанти мають свої плюси та мінуси. Організований тур не вимагає від вас ніяких зусиль у попередньому плануванні, проте серйозно обмежує вашу свободу переміщення і дій.

Подорожувати самостійно – значить, без споглядання на інших людей планувати свій маршрут і щоденні заняття, дізнаватися і відкривати для себе справжні, нетуристичні місця. Самостійні подорожі дають свободу вибору і пересування, ви самі вирішуєте куди ви хочете їхати, коли і на чому. Але це також і відповідальна підготовка, без якої складно отримати від поїздки тільки радість і задоволення pleasure. У цій статті ми розкажемо вам, як організувати подорож самостійно і поділимось ідеями захопливих самостійних подорожей.

Перед першою самостійною мандрівкою коліна тремтять у всіх. Це як перший поцілунок: дуже хочеться, але страшно. Щоб спростити вам завдання, ми розповімо, як допомогти самому собі впоратися зі страхами deal with fears і що робити, щоб подорож пройшла гладко, навіть якщо раніше ви не виїжджали далі заміської дачі.

Ми вибрали три головних страхи, які заважають відправитись у самостійну подорож:

1) я не знаю англійської,

2) я боюсь переплатити,

3) я не зможу сам все організувати.

Далі ми їх розберемо і подивимось, як можна взагалі уникнути проблеми і як їх вирішувати, якщо ви хочете від страху позбутись.

 

1. Страхи самостійних подорожей

 

1.1. Страх № 1: Я не знаю англійської

 

 

страхи самостійних подорожей в англомовні країни

 

Що насправді лякає: Без мови я відчуваю себе безпорадним. Як я буду шукати дорогу, замовляти їжу, пояснюватися на кордоні? Раптом я загублюсь get lost? До того ж я нічого не знаю про місцеві звичаї local customs і без англійської боюся наламати дрів. Я вивчав англійську, але ніколи не практикував її з носіями, не впевнений, що вони мене зрозуміють.

Чому все не так страшно: Не думайте, що за кордоном ви опинитеся серед океану англомовних нейтів спікерів. Більшість з оточуючих знаходяться в такій же ситуації, що і ви. Навіть в Європі не кожен відповість на «Хау ду ю ду?», А в Китаї і Японії англійська закінчується відразу після перельоту. Набагато корисніше посміхатися – це зрозуміють в будь-якому куточку світу. А адресу таксисту можна і на папірці показати. Проте, щоб отримати справжню свободу і насолоду від подорожі, англійську вивчити таки варто.

Як подолати страх:

 • Дізнайтеся більше про нове місце. Знайдіть в інтернеті розклад timetable і місце відправлення автобусів з аеропорту, виберіть готель, продумайте, які пам'ятки sights хочете відвідати заздалегідь. Видрукуйте карти місцевості або встановіть мобільний додаток app з картами, що працює без інтернету.
 • Встановіть додаток-перекладач у свій смартфон.
 • Якщо часу перед мандрівкою майже не лишається, вивчіть принаймні найпростіші фрази англійською.
 • Якщо ви готуєтесь до подорожі за кордон заздалегідь in advance, розпочніть таки вивчення англійської мови. Якщо ви лише вивчатимете нові слова без правил граматики, то не зможете застосувати вивчене на практиці і ваші зусилля efforts, швидше за все, будуть марними. Тому ми радимо застосовувати комплексний підхід у вивченні англійської з професійними викладачами. Зробіть навчання цікавим. В цьому вам допоможуть наступні речі: англомовні сайти, спілкування англійською, перегляд англомовних фільмів та, очевидно, подорожі. Наша онлайн-школа англійської мови допоможе вам здобути знання та вдосконалити ті навички, які вам вже притаманні.

1.2. Страх № 2: Я боюсь переплатити

 

страхи переплатити, подорожі за кордон

 

Що насправді лякає: Я не знаю, як розрахувати бюджет поїздки. З пакетним туром package holiday відразу ясно, у скільки обійдеться відпустка. А як розібратися, коли їдеш сам? Я взагалі не в курсі, що скільки має коштувати. Раптом вийде дорожче, ніж “все включено”?

Чому все не так страшно: Подорож за кордон– це необов’язково величезні витрати. При великому бажанні ви вкладетеся в суму, яку витрачають місцеві, – вони ж якось обідають і відвідують місцеві цікавинки. Який би рівень комфорту ви не обрали, бюджет поїздки – це не вища математика, а лише сума декількох складових. Найбільші з них – квитки і готелі, і ці суми вам будуть відомі ще до поїздки. Все інше теж можна підрахувати, не виходячи з дому, – зараз розповімо як.

Читайте також: Шопінг за кордоном: словник шопоголіка

Як подолати страх і скласти бюджет подорожі:

 • Самостійно забронюйте житло book accommodation. Для цього радимо скористатись одним із сервісів: https://www.booking.com/, https://www.tripadvisor.com, https://airbnb.com.
 • Придбайте квитки (на літак/потяг/автобус).
 • Перевірте через інтернет ціни на квитки в музеї/театри та інші місця, які плануєте відвідати.
 • Почитайте відгуки про ціни в ресторанах і кафе, наприклад на сайті https://www.tripadvisor.com.
 • Прикиньте витрати на сайті http://www.budgetyourtrip.com. Він показує скільки коштує один день відпочинку в різних країнах. Сайт англійською, але в деталі можна і не вдаватись, дивіться тільки на Daily Cost – «Витрати за день». Вибирайте з трьох стилів відпочинку: бюджетний, середній рівень чи розкішний. Якщо не можете визначитися, орієнтуйтеся на середній рівень – без надмірностей, але комфортно і насичено.
 • Додайте бажані витрати на шопінг та сувеніри.
 • Додайте 20% на непередбачувані витрати unexpected expenses.

1.3. Страх № 3: Я не зможу все сам організувати

 

страх організації самостійної подорожі за кордон

 

Що насправді лякає: Це ж треба самому знайти квитки, житло – а раптом я щось наплутав або мене обдурять? Про трансфер навіть думати боюся: я перший раз їду, звідки мені знати, як добратися?

Чому все не так страшно: Відпочивати самостійно зможе будь-хто, хто знайомий з пошуковою системою Google. Тільки не беріться відразу за все, інакше очі розбіжаться. Готуватися до подорожі за кордон краще так, ніби в шахи граєте: кожна клітинка – нескладна справа, яке наближає вас до поїздки. Зваріть собі чашку ароматної кави, сядьте за комп’ютер і почніть з того, що здається найлегшим і найцікавішим.

Як подолати страх:

 • Оберіть просту ціль для подорожі. Не потрібно одразу організовувати самостійну подорож до Чилі чи Австралії. Оберіть менш екзотичні напрямки ближче до батьківщини, наприклад, відвідайте Польщу чи Угорщину. Тоді турботи зведуться до мінімуму: купити квитки, знайти готель, дізнатися, як до нього добратися (якщо боїтеся, замовте трансфер від готелю), і продумати, чим зайнятись на місці.
 • Подорожуйте в компанії з друзями, разом ви знайдете вихід з будь-якої ситуації та зможете розділити обов’язки: один дізнається, чи потрібна віза і як її отримати, інший підшукає квитки, третій – готель. Так ви заощадите час, а потім зможете поділитися досвідом share experience один з одним.
 • Складіть на папері детальний план дій: визначіться з країною, оберіть найкращий час для поїздки, придбайте вигідні квитки, складіть маршрут, знайдіть житло. Впоралися – викреслюйте і не соромтеся хвалити себе praise yourself.
 • Почніть підготовку заздалегідь і складіть шпаргалку. Коли будете готуватися до поїздки, зберігайте все, що здається корисним useful. В який термінал йти в аеропорту, як працює музей, яку страву варто спробувати і т.ін.

Сподіваємось, всі страхи перед самостійними подорожами подолано. Тепер настав час помандрувати! Хочеться кудись поїхати, відпочити від рутини, насолодитися природою, архітектурою, дізнатися про незнайому культуру і відкрити для себе нові грані життя? Звичайно хочеться! Але ось проблема – куди відправитись? В голову приходять назви абсолютно різних країн і міст: від курортів до культурних центрів, від мегаполісів до тихих містечок. Ми зібрали для вас кілька небанальних ідей, які допоможуть зробити вашу подорож незабутньою unforgettable.

 

2. 10 ідей для захопливих самостійних подорожей

 

2.1. Португалія

 

Найцікавіші для подорожей країни світу є на всіх континентах, і в Європі також. Якщо ви прагнете нових вражень і казкових краєвидів fabulous sceneries, варто звернути увагу на не надто розкручену і популярну в туристичному сенсі країну Португалію Portugal. Вийшовши з тіні, яку відкидала на неї сусідня Іспанія, Португалія зараз опинилася в центрі уваги мандрівників з усього світу, ставши визнаним флагманом в мистецтві, культурі, і кулінарії. За останні два роки тут відкрилось відразу кілька гідних музеїв, а португальські крафтові пивоварні стали відомими на весь світ. Місцеві шеф-кухарі своїми кулінарними шедеврами розбурхують уяву гурманів від Лісабона до узбережжя Алгарве: у 2017 році сім нових ресторанів країни отримали зірки “Мішлен”. Привабливості Португалії сприяють також її дешевизна і природна краса. У 2016 році тут з’явилося два нових біосферних заповідники, а 300 пляжів отримали «Блакитний прапор» за чистоту.

Раніше ця була велика держава, яка поряд з Великобританією, Іспанією і Францією мала заморські колонії. Католицизм завжди був міцним у цьому войовничому королівстві. Тому там можна побачити:

 • фортеці fortressesдоби середньовіччя, а окремі навіть з часів Римської імперії;
 • велику кількість середньовічних монастирів;
 • прекрасні палаци більш пізнього часу побудови.

І до всього цього ще слід додати пляжі на березі Атлантичного океану і можливість відвідати сусідні Іспанію і Марокко. У Лісабоні готель обійдеться від 15 €. А на знаменитому курорті Алгарве житло поруч з пляжем обійдеться від 22 €.

 

країна Португалія, подорож до Португалії

 

 Vocabulary:

Asking the directions

Орієнтуємось у місцевості

Excuse me, could you tell me how to get to …?

Вибачте, ви можете сказати мені, як дістатися до …?

Excuse me, do you know where the … is?

Вибачте, ви не знаєте, де тут …?

Are we on the right road for …?

Чи ми на вірному шляху до …?

Is this the right way for …?

Це вірна дорога до …?

Can you show me on the map?

Ви можете вказати мені на карті?

2.2. Марокко

 

Колишня французька колонія унікальна. Вона знаходиться на тій же широті, що і звичний українським туристам Єгипет. Марокко може окремими деталями навіть нагадати його. Обидві країни розташовані в Північній Африці, населення країн переважно складають араби, культура і кулінарні уподобання дуже схожі. Однак головна відмінність main difference від Єгипту, який не був колонізований, полягає в тому, що в Марокко чарівності сходу притаманний наліт французького шарму. Унікальність полягає в тому, що перебуваючи на відпочинку можна випробувати наступні розваги:

 • серфінгістам зловити хвилю на пляжах Атлантики, оскільки поєднання припливу й океанічного бризу створює тут ідеальні умови для серфінгу;
  допитливим шанувальникам історичної спадщини відвідати стародавні історичні міста Фес, Марракеш, Мекнес;
 • як це не дивно звучить, але навіть гірські лижі можна захопити з собою у мандри цією дивовижною країною або взяти в оренду в горах Атласу;
  екскурсія в найбільшу пустелю desert світу Сахару на верблюдах або джипах додасть місцевого колориту і незабутніх вражень навіть найвибагливішим шукачам пригод.
 • Подорож в Марокко буде ідеальною навесні та восени, але для тих, хто не уявляє відпочинок без купання, в листопаді вже може бути прохолодно.

Знайомство краще розпочати з Марракеша, де є міжнародний аеропорт. Житло обійдеться дуже дешево: номер на двох від 15 €. На узбережжі житло дорожче – в Касабланці від 20 €, а якщо неодмінною умовою буде пляж, то доведеться заплатити вже від 65 €.

 

країна мароко, подорож до Мароко

 

Vocabulary:

Directions to driver

Вказуємо дорогу водію

Follow the signs for …

Дотримуйтеся знаків до …

the town centre

центру міста

At the second set of traffic lights, turn left

Після другого світлофору поверніть ліворуч

Take the second exit at the roundabout

Скористуйтеся другим з’їздом з кільця

Turn right at the T-junction

Поверніть праворуч на Т-перехресті

Go under the bridge

Проїдьте під мостом

2.3. Мальта

 

Вивчати багату історію цього середземноморського архіпелагу можна неозброєним оком. Пагорби вінчають доісторичні храми, уздовж узбережжя тягнуться укріплення XVII століття, а глибоко під землю прокладені лабіринти тунелів – від катакомб до бомбосховищ. Все це існує тут вже багато століть, якщо не тисячоліть, але небувалу туристичну популярність острів Мальта відчуває лише зараз. Кульмінацією стало оголошення її столиці Валлетти культурною столицею Європи 2018 року. Тут проходять музичні та кінофестивалі, міжнародні виставки сучасного мистецтва та інші культурні заходи. Додайте до цього розслаблену атмосферу, близькість моря, пляжі і 300 сонячних днів на рік – і приводів відвідати Мальту можна більше не шукати.

На Мальті кожен знайде собі заняття до душі: безліч пам’яток, красива природа beautiful nature і різноманітні розваги зроблять ваш відпочинок приємним і пізнавальним.
Якщо ви віддаєте перевагу активному відпочинку, то сміливо обирайте дайвінг, скелелазіння, гольф і багато інших видів спорту. Ну а якщо хочете відпочити якомога далі від суєти та шуму hustle and bustle, неодмінно вирушайте досліджувати пляжі, лагуни й мальовничі пейзажі. Буде чим зайнятися на острові Мальті й любителям повеселитися і шумно відпочити: бари, ресторани, клуби та казино – все до ваших послуг. Слід також додати, що острів Мальта є відносно недорогим напрямком, куди літають вчити англійську, тому що це колишня британська колонія і там багато хороших мовних шкіл. Тож мандрівка в цю країну стане чудовою можливістю попрактикувати вашу англійську.

Ціни на проживання залежать від depends on пори року. Влітку ліжко в хостелі Сліми обходиться в 15-40 EUR за ніч, двомісний номер в “трійці” Валлетти – від 60 EUR, проте з листопада по кінець березня ціни на житло падають, а значить, можна шикувати в люксі за цілком адекватні гроші.

 

країна Мальта, подорож до Мальти

 

Vocabulary:

Visiting museum

Відвідання музею

How much is it to get in?

Скільки коштує вхід?

Is there an admission charge?

Чи вхід платний?

Can I take photographs?

Я можу фотографувати?

Would you like an audio-guide?

Ви хотіли б аудіогід?

Are there any guided tours today?

Чи є сьогодні тури із гідом?

2.4. Грузія

 

Розташована на перехресті Південного Кавказу, горда Грузія може стати прикладом країни, яка вміє шанувати свою багату історію і вміло використовувати її уроки в сьогоденні. Орієнтована на майбутнє, країна ніколи не забуває про минуле. Тут в старовинних духанах як і раніше готують страви за традиційними рецептами й піднімають келихи за героїв минулого і сьогодення. Країна Грузія настільки пишається is proud of своїм виноробством, що багатьох туристів, які прибувають в аеропорт, зустрічають на митниці пляшкою червоного вина. Сто років тому Грузія оголосила про свою незалежність – хороший привід для тосту в 2018 році.

Грузія – це люди, кухня, природа, історія і вино. Все це мандрівники отримують за дуже прийнятною ціною, задоволеними залишаються всі.

Грузинська їжа – це те, що змусить полюбити цю країну назавжди! Не секрет, що кухня – це гордість Грузії й багато туристів вертаються сюди знову і знову заради хінкалі або справжніх хачапурі. Останнім часом великої популярності набули саме гастротури, перевагу яким надають мандрівники, для яких кулінарні шедеври країни часто є важливішими від архітектурних пам’яток, культурних досягнень і природних красот. Грузія, схожа в цьому плані на Італію, може похвалитися відмінною національною кухнею national cuisine, яка заслуговує на окрему увагу!

Попри невеликі розміри, в Грузії вистачить маршрутів не менше ніж на три-п’ять поїздок: від походу по горах до екскурсійного Тбілісі та пляжно-курортних Кобулеті і Батумі. Грузія також дуже непогана країна для автоподорожей.

Середня ціна оренди автомобіля в Грузії – 55 $ на добу, джип трохи дорожче – 70-80 $.

Житло в Грузії ділиться на три нерівні категорії. Це дорогі, а часом навіть дуже дорогі готелі світових мереж в Тбілісі й Батумі, невеликі готелі та гест-хауси в туристичних місцях і апартаменти різного рівня комфорту і ціни. Середня вартість бюджетного житла в Грузії становить – 20-50 $ на добу на двох .

 

країна Грузія, Подорож до Грузії

 

Vocabulary:

 Car rent

Оренда авто

I’d like to hire a car

Я хотів би орендувати авто

What type of car do you want — manual or automatic?

Який автомобіль ви хочете – з ручною коробкою, або автомат?

You have to bring it back with a full tank

Ви повинні повернути машину з повним баком

Does it take petrol or diesel?

Ця машина їздить на бензині чи на дизелі?

How do you open the …?

Як відкрити …?

— petrol tank (США: gas tank)

— бензобак

boot (США: trunk)

— багажник

bonnet (США: hood)

— капот

2.5. Чилі

 

Країна Чилі – вузька смужка суші, ізольована від решти Південної Америки гірськими вершинами Анд на сході, Тихим океаном на заході, пустелею Атакама на півночі і непрохідними лісами Патагонії на півдні.

Чилі – це дивовижна, унікальна держава, розташована в південно-західній частині Південної Америки. У цій країні кожен турист знайде щось своє. Тут є всі умови і для пляжного, і для гірськолижного, і для екскурсійно-пізнавального відпочинку.

Можна годинами перераховувати пам’ятки Чилі, адже не просто так місцеві жителі називають її «Країною поетів». Ця різноманітна країна і її дивовижна краса надихає inspires. Країна Чилі стала джерелом натхнення відомого письменника Даніеля Дефо і прототипом острова Робінзона Крузо; Патагонія – край, який став відправною точкою пригод героїв роману Жюля Верна «Діти капітана Гранта». Це місце, де є і льодовики, і озера, і скелі. До острівних територій цієї держави належить і всесвітньо відомий острів Пасхи, «біла пляма» на земній кулі, по всій території якого розкидані найдавніші кам’яні статуї Моаї, що вражають багатьох. Не менш дивовижна і пустеля Атакама.

Це місце – одне з найбільш засушливих у світі, але навесні тут відбувається диво – окремі ділянки пустелі покриваються маленькими, але яскравими pictorial квітами. У пустелі Акатама є Місячна долина з характерним ландшафтом і незвичайна Мано-де-Десьерто – гігантська скульптура руки, яка тягнеться наче з-під піску – ці об’єкти надзвичайно популярні у туристів. Одна країна – а скільки таких різних і неповторних вражень!

Сезонний пік популярності готелів в Чілі приходиться на липень-серпень, коли розпочинається сезон на гірськолижних трасах Анд, а також на грудень-січень – літній період відпочинку на озерах та в національних парках країни. В слолиці Чілі, м. Сантьяго, номер в тризірковому готелі обійдеться в 50-60 $ за добу, а хостел обійдеться в усього лише 10-13 $. На острові Пасхи готелі дорогі й навіть за можливість переночувати в наметі на території кемпінгу доведеться викласти 30 $. Ціна на незірковий готель або апартаменти стартує від 60 $, можна знайти апартаменти з двома спальнями в кількох хвилин пішки від пляжу за ціною 90-120 $.

 

країна Чилі, подорож до Чилі

 

Vocabulary:

Hotel reservation

Резервування готелю

Do you have any vacancies?

У вас є вільні місця?

How long will you be staying for?

На скільки ви залишитесь?

What sort of room would you like?

Яку кімнату ви хотіли б?

Do you have a car park?

У вас є місце для паркування?

Is breakfast included?

Чи сніданок включено?

2.6. Сафарі в Африці

 

Багато хто вважає, що сафарі та подорож до Африки – це привілей багатіїв. І помиляються. Африка – дуже великий континент, на якому в надлишку є цікаві країни для подорожі. У центральній частині північного узбережжя континенту можна побачити слонів і левів за досить демократичною ціною. Невтомним мандрівникам з невгамовною жагою пригод радимо відвідати Кенію або Танзанію. Влітку там жахливо спекотно. Їхати краще, коли за вікном сніг.

Африканський континент завжди приваблював attracted шукачів пригод своєю невідомістю, колоритом і небезпекою. Кількість національних парків тут величезна, вони є майже в кожній країні. Майже всі вони можуть похвалитись наявність так званої “великої п’ятірки” (так називають п’ять головних тварин Африки – слона, носорога, буйвола, лева та леопарда, які є найбільш почесними трофеями африканських мисливських сафарі, хоча зараз у національних парках, де мисливство заборонене, цей термін використовують в маркетингових цілях), а також дивовижними ландшафтами та колоритними племенами місцевих жителів.

Цей вояж приємний тим, що можна поєднати пляжний відпочинок з поїздкою з савану. Найробі, столиця Кенії, розташована на деякій відстані від Індійського океану. Тому помилувавшись на диких тварин, можна доїхати до берега, наприклад у Момбасі. Номер в Найробі буде коштувати від 14 €, в Момбасі на березі Індійського океану від 17 €. У Танзанії варто вчинити навпаки, оскільки найдешевшим варіантом буде переліт до Занзібару, який розташований на морському узбережжі. У Занзібарі можна зняти бунгало біля самої кромки моря за 13 € і насолодитися снорклінгом і дайвінгом з орендованим спорядженням rented equipment. А потім з’їздити подивитися антилоп гну у савану.

 

сафарі в Африці, подорож до Африки

 

Vocabulary:

Passport Control

Паспортний контроль

Could I see your passport, please?

Я можу подивитися ваш паспорт, будь ласка?

Where have you travelled from?

Звідки ви приїхали?

What’s the purpose of your visit?

Яка мета вашого приїзду?

How long will you be staying?

Як довго ви тут залишитесь?

Where will you be staying?

Де ви зупинитесь?

2.7. Норвегія

 

Хто хоч раз побував у Норвегії, запам’ятає її сувору казкову красу. Розрізана берегова лінія утворює безліч фіордів. Гори, долини, знамениті сходи тролів, озеро Хаммер компенсують відсутність пляжного відпочинку. Хтось їздить в країну Норвегію, щоб полазити по горах, хтось лише, щоб фотографію зробити на Язику Троля, хтось – щоб Полярне сяйво побачити, або картини Мунка в Осло, чи спробувати незвичайний карамелізований сир. Що ж, головна річ, яку ви точно отримаєте під час подорожі до Норвегії – це пригоди adventures.

Починати маршрут краще з Осло. Далі радимо переїхати в Ставангер, потім в Берген. З останнього можна продовжити шлях в Тронхейм або повернутись в Осло, спустившись долиною Гюндбрансал.

Готелі в Норвегії не дешеві. Але якщо пошукати, дуже автентичне житло можна знайти на березі фьорда або в долині навіть за 40 €.

 

країна Норвегія, подорож до Норвегії

 

Vocabulary:

At the Bar/Pub/Café

В барі/пабі/кафе

What would you like to drink?

Що ви бажаєте випити?, що ти хочеш випити?

What are you having?

Що ти замовляєш?

What can I get you?

Що я можу вам запропонувати?, що тобі замовити?

Are you being served?

Вас вже обслуговують?

What time does the kitchen close?

О котрій годині зачиняється кухня?

2.8. Індія

 

Сучасна Індія унікальна своїми контрастами, тому після її відвідин навряд чи хтось зможе залишитися байдужим. Вона асоціюється з самобутньою культурою, яскравими вбраннями, красивими танцями, запахом прянощів і спецій.

Це країна, де поєднуються багатство і злидні, хаос і спокій, реальність і легенди. У ній і кліматичні умови на повному контрасті: Південь країни багатий шикарними тропічними лісами, на Заході розташована пустеля, а на Півночі є льодовики.

З точки зору архітектури, в мальовничій Індії є багато історично цінних пам’яток, які “віщають” про багату історію і різноманітності країни: наприклад, багато індуських і буддистських храмів були висічені в скелях.

Також в Індії багато визначних пам’яток, які вважаються об’єктами Світової спадщини ЮНЕСКО: печерні храми Аджанти, печерні храми Еллори, Тадж Махал, численні унікальні церкви unique churches в місті Гоа, пам’ятники Хампі, Кутуб-Мінар тощо.

Ви давно мрієте про подорож до Індії, країну мрій, казок і легенд. Вас не лякають страшні розповіді інших про те, що там брудно dirty, багато бідних і можна сильно захворіти. Тоді ця чарівна країна чекає вас! Звичайно, вона вимагає особливої уваги та підготовки, тут свої закони, культура і традиції, яких обов’язково треба дотримуватися.

У подорожі по Індії доречніше знаходити житло на місці, заздалегідь підготувавшись, і виписавши назви та адреси передбачуваних місць зупинки на ночівлю. В сучасній Індії багато готелів не включені ні в одну систему бронювання. А якщо і включені, то ціни відразу будуть від 1000 рупій на добу і вище, але за рогом може знаходитись гостьовий будинок, де вам запропонують житло у 2 рази дешевше навіть з кращими умовами better conditions. Середня вартість готелів і гостьових будинків в Індії від 500-1000 рупій за добу, залежно від штату та міста.

 

країна Індія, подорож до Індії

 

Vocabulary:

At the tourist information office

В центрі надання туристичної інформації

We’re looking for accommodation

Ми шукаємо де зупинитися

We need somewhere to stay

Нам потрібно десь зупинитися

What’s the best way of getting around the city?

Який найкращий спосіб подивитися місто?

Can you recommend a good restaurant?

Ви можете порекомендувати гарний ресторан?

Do you have a map of the city?

У вас є карта міста?

2.9. Японія

 

В Японії унікально все! Це перша країна на планеті, над якою сходить сонце. Країна Японія або країна сонця захоплює весь світ багатовіковими традиціями, які дбайливо шанує народ, і водночас інноваційними технологіями.

Тут дивовижна природа і неймовірне різноманіття флори і фауни, як для такої маленької країни. На невеликій території держави функціонує близько 30 національних парків, а в прибережних водах – близько 40 охоронних зон.

Найцікавіший заповідник Нікко, площею 1400 кв. км. На його території є і водоспади waterfalls, і озера, і термальні джерела, а також історичні споруди, в тому числі святилища.

А в національному парку Ісе-Сіма розташовується найвідоміша перлова ферма – Микимото. На півострові Ідзу можна помилуватися відразу п’ятьма озерами в оточенні хвойних лісів і викупатися в гарячих джерелах Хаконе.

Виключно на японському острові Окуносіма можна потрапити в кроляче царство, де кролів rabbits дуже багато на вулицях. Або поспостерігати за лисицями в селищі Дзао, що в префектурі Міягі. І тільки під час подорожі до Японії можна недорого оселитися в капсульному готелі – готелі економ-класу, де людина розміщується не в кімнаті, а в капсулі. Вартість капсульного готелю в Токіо стартує від 3300 ієн за ніч – це приблизно 35 $.

 

країна японія, подорож до японії

 

Vocabulary:

At the restaurant

 В ресторані

Do you have any free tables?

У вас є вільні столики?

I’d like to book a table, please

Я хочу зарезервувати столик, будь ласка

Are you ready to order?

Ви готові замовляти?

Do you have any specials?

У вас є фірмові страви?

What’s the soup of the day?

Який сьогодні суп дня?

2.10. Угорщина

 

Іноді незвичайні країни можна виявити прямо у себе під носом. Однією з таких є країна Угорщина. Країна з багатою історією, довгий час входила до складу Австрійської імперії. Будапешт – одне з найкрасивіших міст в Європі. Недалеко від нього знаходиться всесвітньо відоме озеро Балатон. Бюджетну подорож до Угорщини можна здійснити в компанії друзів на авто з України.

Угорщина по праву вважається однією з найцікавіших і наймальовничіших країн Європи. Крім природніх і архітектурних красот в цій країні є безліч музеїв, курортів resorts та інших привабливих для туристів місць. Особливу популярність останнім часом мають гастрономічні тури в Угорщину. Мандрівники відвідують легендарні ресторани, ринки, кафе, де дегустують знакові угорські страви. Окремою частиною таких турів може стати відвідування винних заводів і зокрема міста Токай, де виробляється всесвітньо відоме солодке вино.

Також варто відвідати Угорщину, щоб насолодитися унікальними термальними басейнами thermal pools, вода яких здатна покращити фізичне і психологічне здоров’я людини. Такі басейни знаходяться в багатьох угорських містах, але найбільшу славу заслужили численні купальні в Будапешті, Мішкольці, а також озеро Хевіз.
Це Європа і цілком можна зупинитись в пристойному хостелі. Самий бюджетний в столиці обійдеться в 10 €. Апартаменти на Балатоні коштують від 18 €.

 

країна Угорщина, подорож до Угорщини

 

Vocabulary:

Buying tickets

Купуємо квитки

Do we need to book?

Нам потрібно бронювати?

What tickets do you have available?

Які квитки є у наявності?

I’m sorry, it’s fully booked

Нажаль, всі квитки продані

How would you like to pay?

Як ви хотіли би заплатити?

Where do I collect the tickets?

Де я можу забрати квитки?

3. Підсумки

 

Куди би не завела вас ваша жага до пригод, розмовна англійська для подорожей – необхідна умова комфортного і повноцінного відпочинку, найпоширеніша мова для спілкування у будь-якій країні.

Отже, що дає англійська мандрівникові?

 • Нові можливості. Можливість самостійно висловлюватись, вільно орієнтуватись на місцевості, резервувати готелі, орендувати авто і робити замовлення в ресторанах.
 • Економію. Можна обійтися без послуг перекладача і гіда і самостійно спланувати подорож.
 • Безпеку. Знання мови дозволить швидко зорієнтуватися в екстремальній або просто незрозумілій ситуації.

Знання базової англійської переведе ваш відпочинок на новий рівень і дасть вам можливість отримати новий досвід від спілкування з місцевими практично в будь-якій країні світу.

Наша мовна школа – nanoEnglish – допоможе вам розвязати проблему мови швидко та результивно, перевіривши знання англійської мови за допомогою онлайн-тестувань. І ніщо не завадить вам насолоджуватись подорожами!

Подорожі
avatar

Леся Олександрівна Гущина

30 Вподобань