5 способів подолати страхи або як вільно розмовляти англійською мовою

Короткий зміст

ВСТУП

  1. Спосіб: Зрозумійте природу свого страху - Understand your fear
  2. Спосіб: Крок за кроком - Step by step
  3. Спосіб: Розвивайте ваші навички сприйняття мови на слух - Develop your listening skills
  4. Спосіб: Не зациклюйтесь на бажанні бути ідеальними - Don’t be obsessed with the desire for perfection
  5. Спосіб: Вивчіть необхідні «фрази для виживання» - Learn necessary “survival” phrases
 
Доброго дня, друзі! Сьогодні ми поговоримо на одну з найактуальніших та найбільш поширених тем – страх перед вивченням англійської мови. Людям властивий страх, тому що це природна реакція організму на певні несприятливі чинники середовища. З точки зору психології страх – це одна з найприродніших і найголовніших емоцій людини. Щоб дізнатися, як боротися зі страхом struggle with fear та не піддаватися його впливу, читайте далі!   як побороти страх спілкування, як вільно розмовляти англійською   Нумо розберімо, що ж таке страх? Страх Fear – це природна реакція організму на певні зовнішні чинники, які можуть завдати шкоди даному організму. Ми обходимо стороною, остерігаємось або ж просто уникаємо певних речей через потенційну загрозу. Але як тоді англійська мова пов’язана з подібними страхами? Тут вже більше ідеться не лише про сам страх, а й про невпевненість у собі, занижену самооцінку low self-esteem та думку про свою неповноцінність. Багато учнів нашої онлайн-школи часто звертаються з такою проблемою. Вони запитують наших вчителів:
  • «А як я буду використовувати цю лексику в розмові, якщо я ще погано розмовляю англійською?»,
  • «Я боюсь з кимось поговорити англійською, бо я невпевнений у своїх знаннях, що робити?»,
  • «Як вільно розмовляти англійською мовою?»,
  • «Як побороти страх спілкування англійською?»,
  • «Як навчитися розмовляти англійською без будь-яких бар'єрів у спілкуванні?»
  • «А якщо мене неправильно зрозуміють або взагалі посміються з моєї англійської?» і ще багато інших.
Читайте також: Як почати вільно розмовляти англійською мовою: долаємо мовні бар’єри спілкування
Нижче ми підібрали слова та вирази та тему «Страх та невпевненість у собі»
Fear
Страх
To be afraid of/to be scared/to be frightened of/to be terrified of
Боятись чогось, жахатись чогось, бути наляканим чимось
Problem/issue/trouble
Проблема
Threat/danger
Загроза, небезпека
Lack of self-confidence/self-doubt
Невпевненість в собі
Low self-esteem
Занижена самооцінка
Чому ж ми з вами буваємо такими боягузами і як побороти перепони у своїй голові? Так, вам не почулось. Страх – це перепона obstacle, яка існує лише у вашій голові. Вона невидима, її не можна помацати або понюхати, вона не має форми та текстури. Страх – це такий собі вірус, який живиться вашими позитивними емоціями, почуттями та натхненням. Страх перешкоджає робити те, що ви хочете, і заважає жити. Він змушує вас сидіти у своїй зоні комфорту і не рухатись далі. Тому давайте разом позбуватися від цього монстра.

1. Спосіб:  Зрозумійте природу свого страху - Understand your fear

  як вільно розмовляти англійською мовою, як побороти страх спілкування   Просто подумайте спочатку про те, чого ж саме ви боїтесь? Ви боїтесь, що вас не почують? Або неправильно зрозуміють? Можливо, ви боїтесь насмішок зі сторони вашого англомовного співрозмовника? Чи у вас просто мурашки по шкірі goosebumps від думки, що вас проігнорують і ніяк не допоможуть через вашу невпевнену англійську? Викиньте це все з голови! Практика показує, що 95% американців/англійців дуже толерантно ставляться до іноземців. Якщо ваш співрозмовник говорить надто швидко або нерозбірливо для вас, то, по-перше, запам’ятайте фрази «Could you repeat, please? Можете повторити, будь ласка?», «Could you speak a bit more slowly, please? Чи не могли б ви говорити трошки повільніше, будь ласка?». По-друге, ви завжди можете показати на карті ваше місце призначення. Перехожі залюбки покажуть вам вірний шлях і навіть можуть провести до місця призначення destination, якщо їм по дорозі. Для того, щоб запитати «Можете допомогти мені, будь ласка? Мені потрібно на Амерікан-Стріт», скажіть «Can you help me, please? I need to get to the American street». По-третє, якщо навіть людина і сміється, то пам’ятайте, що багато американців/англійців – дуже життєрадісні люди, і ця посмішка може означати лише приязність та цікавість curiosity, проявлену до вас. Але аж ніяк не насмішку! Тому ставтеся до всього простіше і завжди посміхайтесь у відповідь!

2. Спосіб: Крок за кроком - Step by step

  як навчитися розмовляти англійською, спілкування англійською   Суть цього методу полягає в тому, щоб поступово долати свій страх перед англійською. Наприклад, ми впевнені, що серед вас є люди, які бояться великих аудиторій. Це називається «страх сцени». Це не обов’язково має бути традиційна для нашого розуміння сцена. Тут більше ідеться про публіку audience. Якщо ви боїтесь використовувати англійську перед великою аудиторією, спробуйте поговорити англійською хоча б з однією людиною. Попросіть вашого друга/подругу, сестру/брата або колегу на роботі, котрі теж вивчають англійську говорити з вами англійською кожного дня хоча б по 10 хвилин. Говоріть про погоду, описуйте свій настрій describe your mood, атмосферу та приміщення, в якому ви знаходитесь, щоразу використовуючи нові слова, які ви вивчили за день. Коли ви наберетесь сміливості, то можете спробувати знайти собі американського/англійського друга за інтернет-листуванням і спілкуватися англійською з ним. Таким чином ви найкраще подолаєте свій страх спілкування англійською з великими й не дуже аудиторіями!
Stage fright
Страх сцени
Interlocutor
Співрозмовник
Penfriend/pen pal
Друг за (інтернет-) листуванням
Audience
Аудиторія
Communication
Спілкування

3. Спосіб: Розвивайте ваші навички сприйняття мови на слух - Develop your listening skills

  спілкування англійською, як побороти страх спілкування   Неважливо де, коли і як ви будете використовувати англійську, важливо гарно розуміти англійців/американців на слух, і таким чином ви подолаєте страх перед непорозумінням з іноземцями. Деякі з них мають природній швидкий темп мовлення (як і деякі українці), тому вам необхідно буде розуміти й розбирати кожне слово, сказане людиною. Для цього візьміть собі за звичку habit щодня слухати по 10 (з кожним днем збільшуйте на 1 хвилину) хвилин радіо іноземною мовою, серіали, фільми, дивіться американських/британських блогерів на YouTube, а найкраще просто знайдіть собі друга з Америки/Великобританії в інтернеті та спілкуйтесь хоча б 1-2 рази в тиждень по скайпу. Розвитку нема меж!
To comprehend
Розуміти
To hear
Чути
To listen
Слухати
Fast/slow speech pace
Швидкий/повільний темп мови
By ear
На слух

4. Спосіб: Не зациклюйтесь на бажанні бути ідеальними - Don’t be obsessed with the desire for perfection

  як почати вчити англійську мову, як побороти страх спілкування   Якщо ви навіть «рота відкрити» не можете, якщо у вас неідеальна вимова, або недостатньо швидкий темп мови, або невеликий словниковий запас vocabulary, то потрібно перестати бути таким перфекціоністом. Розумієте, всі люди, які вивчають іноземну мову, спочатку роблять помилки. І ви також будете їх робити, але це не означає, що потрібно завжди мовчати й стояти на одному рівні.
Тут можна перевірити словниковий запас англійських слів.
Чим швидше ви почнете говорити (хай повільно, хай з помилками), тим швидше ви позбудетесь невпевненості та помилок. Помилитесь, вас виправлять і ви ніколи більше не повторите свою помилку. А краще за все говоріть англійською та посміхайтеся, створюючи гарний настрій собі та своєму співрозмовнику. Таким чином навіть помилки буде приємно робити☺
Pronunciation
Вимова
To make a mistake
Зробити помилку
To speak fast/slowly
Говорити швидко/повільно
To correct mistakes
Виправляти помилки
To set the mood
Створити настрій

5. Спосіб: Вивчіть необхідні «фрази для виживання» - Learn necessary “survival” phrases

  Незважаючи а все вище сказане, все одно існують ситуації, коли простою посмішкою і гарним настроєм не обійдешся. Наприклад, вам вкрай необхіно дізнатись, де знаходиться аеропорт, а ви не розумієте ні слова з того, що говорить вам іноземець foreigner. В таких випадках потрібно володіти корисними «фразами для виживання», щоб викрутитись з будь-якої ситуації:
«Sorry?»
Перепрошую? (Щоб людина ще раз повторила те, що вона сказала)
«What does that/this mean?»
«Що це означає?» (Щоб ваш співрозмовник зміг пояснити простіше)
«What?»
«Що?» (Щоб людина змогла ще раз повторити або пояснити сказане)
«I don’t understand» 
«Я не розумію» (Щоб співрозмовник зміг доступніше або повільніше пояснити)
«Excuse me?»
«Пробачте?» (Щоб повторили слово чи фразу ще раз)
«Pardon?»
«Вибачте?/Пардон?» (Щоб повторили слово чи фразу ще раз)
«Do you know what I mean?»
«Чи ви розумієте, що я маю на увазі?» (Коли ви не впевнені в тому, що співрозмовник вас правильно зрозумів, і хочете, щоб він про це сказав)
Отже, друзі, нумо домовмося. Випишіть собі усі фрази з перекладом та вивчіть їх сьогодні. Вони допоможуть вам ввічливо politely вийти із будь-якої незрозумілої ситуації, зрозуміти іноземця краще та вільно розмовляти англійською мовою. Забудьте про слово «страх» і почніть розвиватись та рухатись до кращого життя разом з нашими онлайн курсами англійської мови, адже все у ваших руках. Успіху у вивченні англійської!
Навчання
avatar

Леся Олександрівна Гущина

45 Вподобань