Цікаві факти про англійську мову: історія та цифри

Короткий зміст

ВСТУП

 1. Iсторія англійської мови та її поширення у світі
 2. 3 причини чому англійська мова є міжнародною
  2.1  Причина перша – Історична
  2.2  Причина друга – Політична
  2.3  Причина третя – Лінгвістична
 3. Топ-20 цікавих фактів про англійську мову

 

Коли ми говоримо про вивчення другої мови, ми передусім думаємо про англійську. І це попри те, що існує понад п’ять тисяч мов та діалектів! Та чи задумувалися ви коли-небудь, чому все саме так? Чому ми вивчаємо саме англійську, а не, до прикладу, французьку чи арабську? Чому англійська мова є міжнародною?

Відповіді на ці питання, на перший погляд, надзвичайно прості. Англійська стала і вже протягом тривалого часу залишається найбільш поширеною common мовою у світі. Окрім англомовних країн світу, нею розмовляє інтернет, бізнес, наука і цей список можна продовжувати довго. Але першопричини такої домінації насправді куди складніші.

чому англійська мова є міжнародною

 

1. Iсторія англійської мови та її поширення у світі

 

Англійська мова належить до індоєвропейської сім’ї мов, а тому багато слів у французькій чи німецькій мові здаються такими знайомими тим, хто уже володіє англійською. А все тому, що ці мови – родички. Англійська мова виникла в Англії та є домінантною мовою Сполучених Штатів, Великобританії, Канади, Австралії, Ірландії, Нової Зеландії та різних острівних держав у Карибському морі та Тихому океані. Це також офіційна мова Індії, Філіппін, Сінгапуру та багатьох країн Африки на південь від Сахари, включаючи Південну Африку. І це ще далеко не повний список, де англійська мова майже як рідна.

Країни з найбільшою кількістю носіїв англійської мови або англомовні країни світу в порядку спаду складають: 

 1. Сполучені Штати (щонайменше 231 мільйон), 
 2. Сполучене Королівство (60 мільйонів),
 3. Канада (19 мільйонів), 
 4. Австралія (щонайменше 17 мільйонів), 
 5. Південна Африка (4,8 мільйона), 
 6. Ірландія (4,2 мільйона), 
 7. Нова Зеландія (3,7 мільйона). 

У цих країнах діти не вчать англійську як іноземну мову, як це робимо ми. Вони вивчають її у процесі свого дорослішання, адже все їхнє середовище розмовляє англійською.

чому англійська мова є міжнародною, англомовні країни світу

Чому ситуація зараз виглядає саме так? Причин цьому є дуже багато і надзвичайно різних. Зараз ми розглянемо декілька з них.

2. 3 причини чому англійська мова є міжнародною

2.1. Причина перша – Історична

 

чому англійська мова є міжнародною, історія англійської мови

Свій міжнародний статус англійська отримала лише після того, як постала Британська імперія і поширила свій вплив на усі континенти. До того домінантною мовою dominant language була французька, адже Франція протягом століть мала потужний вплив на міжнародній арені. Багато років французька була домінантною мовою навіть у Британії після того, як англійські війська програли битву у 1066 році. Проте зі зростанням політичної сили Британської імперії, поширенням її культурного та економічного впливу, зростала й значущість англійської мови.

2.2. Причина друга – Політична

 

цікаві факти про англійську мову

Як ми щойно дізналися, великою мірою своєю популярність англійська завдячує is due to історичній домінантності Британської імперії. Коли до імперії додавалася нова територія, Британська корона насаджувала там свою політичну владу. Особливо важливим чинником це стало, коли Британія організувала свої перші колонії у Північній Америці. Навіть коли США здобули незалежність, мовою їхнього порозуміння стала саме англійська.

Подальший вплив США на політику, економіку, культуру, науку та інші сфери життя в усьому світі зумовив й те, що мовою міжнародної комунікації у різних сферах стала саме англійська.

2.3. Причина третя – Лінгвістична

 

англійська мова мова міжнародного спілкування, чому англійська мова є міжнародною

Вам може здатися це жартом, але англійська мова є відносно легкою мовою для вивчення. В англійської дуже спрощена граматика та звукова система. Повірте, вивчати іспанську чи французьку набагато важче. Цікаво також і те, що наша з вами рідна українська мова являється якраз складною для вивчення, й іноземцям треба багато часу та зусиль efforts, аби опанувати її.

Вивчення іноземної мови не лише корисно, але ще і цікаво. Потрібно трохи відволіктися distract від фонетики чи граматики й дізнатися більше про саму мову. Англійська мова – це мова міжнародного спілкування понад мільярда людей. Проте не всі з них знають про найдовше слово в англійській мові, чому займенник «I» завжди пишеться з великої літери або унікальні речення та значення окремих слів. Про ці та деякі інші цікаві факти про англійську мову читайте далі.

 

3. Топ-20 цікавих фактів про англійську мову

 

1. Англійська є офіційною мовою спілкування у понад п’ятдесяти країнах світу.

2. Вона третя за поширенням мова у світі після іспанської та китайської. Цей факт стосується й кількості людей, які нею володіють, й географії її поширення.

3. Англійська є рідною для близько 400 мільйонів людей, а це менш як 10% від загального населення population планети. Тих, для кого вона стала другою мовою, у рази більше.

4. Англійська мова є однією з «найбагатших мов». Лише Оксфордський словник налічує понад півмільйона слів. І це при тому, що дуже багато термінів залишилися поза ним.

5. Три четверті інформації у всьому світі передається саме англійською мовою. Англійською виходять більшість технологічних та наукових журналів та публікацій.

6. Англійська стала офіційною мовою неба (авіації) – неважливо, з якої країни пілот, на міжнародних рейсах всі спілкуються англійською. Це також офіційна мова навігації та міжнародних релігійних організацій.

7. Слово “bride” – наречена. Воно походить від стародавнього німецького слова, котре означає «готувати їжу».

8. Слово «drunk» налічує близько 2241 синонімів. Цей результат був внесений до Книги рекордів Гіннесса. Ось декілька з них:

 

stoned

 вщент п’яний

tipsy

напідпитку

bashed

п’яний

flying

п’яний

glazed

п’яний

befuddled

одурманений

buzzed

знаходиться в стані ейфорії від алкоголю

fuddled

напідпитку

high

п’яненький

inebriated

в нетверезому стані

laced

сп’янілий

lush

п’яничка

9. Загальновідомий символ«&» або «амперсенд» колись був повноцінною літерою алфавіту. Багато хто знає, що цей знак замінює сполучник «and».

10. Самою популярною літерою в англійському алфавіті є літера “Е”, тоді як найрідкісніша – “Q”.

11. Більшість англійських слів починається з літери “S”.

12. Загальновідоме слово “goodbye” використовується для того, щоб попрощатись. Але не всі знають, що воно походить воно від виразу: “God be with you” «Хай буде Господь з тобою». Під впливом вітань “good morning” та “good afternoonв усному мовленні фраза згодом скоротилася, а в складі “god” з’явилася зайва літера “o”.

13. Серед всіх мов англійська мова, мабуть, єдина, в якій займенник “І” (“я”) потрібно писати з великої літери. Проте це не пов’язано з високою самооцінкою англійців, а швидше за все чиста випадковість. Колись давно займенник першої особи (в давньо-і средньоанглийскій мовах) писався як “ic”, але згодом звук “с” редукувався. Самотня літера “i” в текстах була ледве помітною, тому вона поступово gradually з маленької перетворилася на велику.

14. Багато хто думає, що прізвисько давнього героя Робін Гуда означає “хороший”, бо він відбирав майно і гроші у багатих і роздавав їх бідним. Проте це не так, його прізвисько походить від слова “Hood” (так воно пишеться англійською), яке перекладається як “капюшон” або “приховувати під капюшоном”. Саме капюшон був елементом одягу Робіна Гуда.

15. Слово “set” – найбагатозначніше в англійській мові: для дієслова воно має 44 основних значення, для іменника – 17 значень і для прикметника – 7 значень та ще велику кількість різних варіантів.

16. Англійське слово “McJob” через своє значення не дуже подобається компанії “МакДональд”. Річ у тому, що так називають безперспективну роботу з низькою оплатою, схожу, на думку носії англійської мови з тієї, що надає керівництво популярної мережі фастфуду. До редакторів словників не раз зверталися представники representatives “МакДональдс” з проханням прибрати цю лексему, але філологи відмовляли в проханні.

17. Унікальне речення The quick brown fox jumps over the lazy dog (Швидка коричнева лисиця стрибає через ледачу собаку) використовують, щоб продемонструвати різні шрифти. Оскільки в ньому присутні всі літери англійського алфавіту. 

18. Унікальне речення: “Buffalo buffalo Buffalo buffalo buffalo buffalo Buffalo buffalo”. Складається з 8 однакових слів поспіль (без розділових знаків) і перекладається як: “Бізони з Баффало, налякані іншими бізонами з Баффало, самі лякають бізонів з Баффало”.

19. Найдовше англійське слово (45 літер) – «pneumonoultramicroscopicsilicovolcanoconiosis». Це тип захворювання легенів через вдихання попелу чи пилу з піском.

20. Англійською початок та закінчення назви кожного континента на одну і ту ж саму літеру: America, Antarctica, Europe, Asia, Australia та Africa.

англомовні країни світу, англійська мова мова міжнародного спілкування

Здивовані? Так, з англійською мовою пов’язано чимало цікавих, корисних useful і кумедних фактів. З деякими з них ми вас сьогодні познайомили. Чим більше знаєте про мову, тим краще її розумієте. Тому продовжуйте вивчати і досліджувати таку багатогранну і цікаву англійську мову – мову міжнародного спілкування, що автоматично робить її must know для людей, які бажають досягнути успіху в сучасному світі.

Якщо ви хочете навчатися чи працювати закордоном – ви повинні володіти вільно англійською.

Якщо ви хочете застосувати свої знання на практиці та зробити успішну кар’єру у великій компанії – ви також повинні володіти англійською на пристойному рівні. Саме для таких випадків наша мовна онлайн-школа пропонує Курс бізнес-англійської або Курс загальної англійської мови.

До нових зустрічей! See you next time!

Читайте також: Шкідливі звички, що заважають нам ефективно вивчати англійську

Розвиток
avatar

Леся Олександрівна Гущина

40 Вподобань