Успішна співбесіда англійською: секрети, корисні фрази та діалоги
- Як підготуватись до співбесіди англійською
- ТОП-10 запитань під час співбесіди англійською мовою 2.1 Could you describe yourself?/Tell me about yourself 2.2 What are your strengths? 2.3 What are your weaknesses? 2.4 Tell me about a time you made a mistake 2.5 Where do you see yourself in 5 years? 10 years? 2.6 Why do you want to leave (have left) your job? 2.7 Why do you want to work here? 2.8 How do you handle pressure? 2.9 What are your salary requirements? 2.10 What questions do you have for me?
- Нетрадиційні та нестандартні запитання під час співбесіди
- Що категорично не можна робити на співбесіді
працевлаштуванні
job interview
багато в чому схожа на гру в теніс: один гравець подає, інший відбиває. Якщо один з гравців у поганій фізичній формі або йому не вистачає вміння – він програє. Гравець у затісному чи надто вільному одязі також ризикує програти.
Ми допоможемо вам підготуватися до «партії» у кабінеті рекрутера: який одяг вибрати та як відповідати на підступні
tricky
питання. Готові стати переможцем турніру?
1. Як підготуватись до співбесіди англійською
“By failing to prepare, you are preparing to fail” – ці слова Беджаміна Франкліна задають тон нашій розмові. Важко сказати, що гірше – прийти на співбесіду непідготовленим чи не прийти зовсім. Напевно, перше все ж гірше, бо не прийти ви можете черезхворобу
disease
і, можливо, отримаєте другий шанс. Без підготовки – шансів немає.
Перш ніж ми розглянемо конкретні поради, занотуйте основні принципи проходження співбесіди англійською:
Чесність
honesty
. Ваша мета – на лише отримати роботу, а й працювати на ній, чи не так? Будь-яка брехня стане явною, якщо не зараз, то пізніше.Винахідливість
ingenuity
. Якщо вам задали питання, викручуйтеся, але не мовчіть.Інтерес
interest
. Правда в тому, що людина в першу чергу цікавиться собою. Тому виявляйте щирий інтерес до посади, компанії та рекрутера.
вимоги
requirements
до вакансії. Якщо у ній вказаний рівень - Upper-Intermediate, то логічно, що на співбесіді ви маєте показати такий же рівень.
А тепер власне підготовка:
1.Зберіть інформацію про компанію-роботодавця.
Якщо ви подумали, що здійсниться ваша дитяча мрія стати суперагентом, мушу Вас розчарувати. Вас не мають цікавити таємні документи компанії. Варто витратити півгодини, щоб прогуглити основні напрямки роботи, перспективи розвитку, місію, історію, досягнення
achievements
, вимоги та принципи компанії. Так реалізуємо інтерес до вакансії. Це підніме ваш рейтинг в очах рекрутера, адже багато хто цим кроком нехтує
neglect
.
2. Подбайте про відповідний
appropriate
дрес-код.
На тому ж сайті компанії зверніть увагу на одяг співробітників. Станьте «своїм». Синій колір одягу та діловий костюм вважають найкращим варіантом для класичної співбесіди. Якщо претендуєте на творчу посаду – жодного консерватизму, лише індивідуальність. Загалом уникайте анімалістичних принтів та великої кількості біжутерії. Знайдіть золоту середину між вимогами професії та власним стилем.
3. Візьміть з собою копію свого резюме та мотиваційного листа.
Читайте також: Вас прийнято: ідеальний мотиваційний лист англійською (зразок)Це можливість виявити розуміння та повагу до рекрутера – ви у нього не одні. Півгодини шукати у папках ваше резюме – поганий початок. Крім того, у вас буде можливість проглянути резюме, поки чекаєте своєї черги. Тож принесіть з собою резюме, мотиваційний лист, а також інші необхідні документи. Однак вони не повинні бути у такій формі, як у наступному відео: The Origin of Job Interviews: https://www.youtube.com/watch?v=b56eAUCTLok А зараз найсмачніше:
2. ТОП-10 запитань під час співбесіди англійською мовою
2.1 Could you describe yourself?/Tell me about yourself
Порада: це питання найперше у списку і, можливо, найважче, бо від вас очікують лаконічний огляд Вашого резюме протягом 2-3 хвилин (пам’ятаєте, як у школі – топік про себе). Розкажіть про свійдосвід роботи
job experience
та освіту. Можна згадати про хобі, пов’язане зі здоров’ям чи інтелектуальним розвитком. Підготуйте відповідь вдома, але не завчайте напам’ять
by heart
.
Що потрібно робити
Наведіть конкретні приклади ваших досягнень. Наведіть цифри, перерахуйте сертифікати, якщо ви супер класний – патенти.
Проведіть репетицію перед дзеркалом. Чи не говорите ви занадто швидко? Чи не ковтаєте закінчення? Чи є якісь непотрібні жести
gestures
? Щоб голос звучав природніше, розслабте голосові зв’язки.
Тут мені згадався випадок про один публічний виступ. Протягом всього виступу доповідач штовхав ногою пюпітр і навіть не помічав цього. Знаєте, чим займалися глядачі? Ймовірно, рахували кількість поштовхів. Не повторюйте чужих помилок та відпрацюйте перед дзеркалом форму та наповнення вашої розповіді, щоб рекрутеру не довелося вираховувати, з якою амплітудою ви качаєтеся на стільці.
Що НЕ потрібно робити
Не кажіть у відповідь: «I have everything on my resume». Це правда. Якщо ви читали нашу статтю (гіперпосилання) та склали грамотне резюме, воно стало вашим пропуском на перший «раунд» тенісного офісного сету. Однак типова співбесіда триває всього 40 хвилин. А попереду ще купа питань. Реально немає часу вчитуватися у ваше резюме. Говоріть, щоб вас почули!
Не задавайте питання: «What would you like to know?» Така відповідь, по-перше, неввічлива, по-друге, ясно говорить: «Я не готовий і тягну час». Викручуйтесь самі, ви ж готувалися, правда? Якщо вам потрібна допомога, викладачі нашої школи до Ваших послуг.
Приклад вдалої відповіді
Якою може бути вдала відповідь? Наприклад, такою:
I consider myself a highly-effective French teacher with 10 years of experience in 3 innovative schools. Working with children with special needs and coining new teaching methods are among my professional interests. I am keen on playing chess, as it develops logical thinking. I’ve won a grant for my social adaptation project for children with disabilities. I think my skills will be of great use in this school.
Корисні фрази англійською
Використовуйте Present Simple, коли говорите про свої риси та компетентності; Past Simple – про досвід; Present Perfect – про досягнення. Раптом ви забули. Творчі муки, стрес і все таке.
Почати можна з наступних фраз:
- To my mind, I’m … / I consider myself ... / I reckon, that I'm ... / I believe, I’m … / I could say, that I'm
- I like, enjoy, am keen on, am into, am interested in + doing smth/noun
- I graduated in (сфера: IT, Linguistics, Engineering etc.) from (university name)
- I have _____ year experience of working as a…
- I worked at [company name] from 2011 to/till 2018.
- My main responsibilities/duties were…
- flexible
- hard working
- outgoing
- reliable
- honest
- organized
- ambitious
- determined
- a team–player
- a seasoned specialist
- a dedicated professional
Читайте також: Дозвольте відрекомендуватись: самопрезентація англійською (зразок)Китайський філософ Лао-цзи сказав, що «Дорога в 1000 лі починається з першого кроку». І ви тільки-но його зробили! Наступне питання:
2.2. What are your strengths?
Порада: Роботодавець прагне використати вашісильні сторони
strenghths
, щоб просунути компанію но новий рівень. Тому це важлива частина самопрезентації. Розкажіть рекрутеру про те, чим ви відрізняєтеся від інших кандидатів.
Що потрібно робити
- Виберіть 2-3 найбільш релевантні навички та детально опишіть їх. Релевантні = відповідають вимогам, перерахованим у вакансії.
- Говоріть впевнено. Ви – професіонал. Ваші позитивні риси характеру та професійні досягнення варті уваги.
- Бути голослівним. Наводьте аргументацію. Якщо ви просто скажете: «Я класний, класний і… класний», будете звучати, як 5-класник (привіт, топік!) Несіть щоденник, навіщо вам робота?
- Не говоріть лише про одну навичку. За замовчуванням ви для рекрутера – багатогранна особистість. Не розчаровуйте його.
недоліки
disadvantages
вас теж спитають. І про це 3 питання. 2.3.What are your weaknesses?
Порада: Це питання не є сигналом: «Викладайте на стіл усі карти!». Потрібно повідомити рекрутеру про 1 незначний недолік. Покажіть, що маєте реалістичний погляд і працюєте над собою. Що потрібно робити- Наведіть приклад того, як ви подолали негативну рису. Аргументація – наше все.
- Перетворіть недолік у перевагу, або хоча б нейтралізуйте його. А як же принцип чесності? Не потрібно
брехати
lie
. Потрібно правильно сформулювати свою думку.
- Не кажіть «I have no weaknesses». Єдина логічна реакція на таку відповідь –
2. Не кажіть про «перфекціонізм». Фраза «Я перфекціоніст, тому багато часу приділяю деталям» вже всім набридла. Нехай цю банальність скаже хтось з конкурентів.
Приклад вдалої відповідіApparently, it might be better for me to learn how to be more supportive while collaborating on a project. I’m working on it now. Still, my independent work is impeccable.Корисні фрази англійською Почати можна так:
- I’m taking a cource in … to be more productive/organized...
- I am not really good at…
- Apparently, it might be better for me to learn how to be…
- I’m working on it now.
- I think I have some difficulty with…
- It doesn’t affect the results of my work considerably.
2.4. Tell me about a time you made a mistake
Порада: Ви – людина. А як хтось колись сказав: “To err is human”. Не соромтеся розказати про 1 професійну помилку, але у фокусі має бути, як ви вирішили проблему. Що потрібно робити Розказати про:висновки
conclusions
, які ви для себе зробили;- те, як помилка допомогла вам стати кращим спеціалістом;
- які подальші досягнення маєте.
Last year I had an argument with my colleague due to some misunderstanding. Later we have discussed the matter and reached the common ground concerning our working duties. I’ve become better at resolving conflicts. This year we have accomplished several 10 000 dollar projects together.Корисні фрази англійською: Щоб вдало оформити відповідь на це питання, скористайтеся наступними фразами:
- Last month/year I’ve missed…
- I have underestimated/overestimated…
- To resolve the problem we have discussed…
- I thought really hard about how to improve…
- It was a valuable lesson in […]
- I’ve become better at … as a result of that experience.
- [A few months later] I was able to bring ________profit to my company.
- I’ve accomplished smth/succeeded in smth.
2.5. Where do you see yourself in 5 years? 10 years?
Порада: Компанія-роботадавець зацікавлена у більш-менш стабільному штаті. Переконайте рекрутера, що ви зацікавлені у довгостроковій роботі та готовірозвиватися
develop
разом з компанією.
Що потрібно робити
Відповісти загальними фразами. Навіть якщо ви мрієте про конкретну посаду, можете промахнутися з назвою. Або її займає кум рекрутера☺ Притримайте ентузіазм, допоки не познайомитеся зі структурою установи та порядками.
Що НЕ потрібно робити
- Не відповідайте: “I don’t know”. Якщо у компанії є плани, а у вас немає, вибачте, ваші дороги ідуть у різні сторони. Так скаже або подумає рекрутер.
- Не розкривайте усі карти. Якщо у вас є ще якісь плани, що суперечать позиції: «Я з вами на все життя» – не кажіть про це на співбесіді. Плани можуть змінитися.
- Не озвучуйте посаду ген директора, якщо претендуєте на посаду початкового рівня. Це близько до зухвалості.
My career goals are long-lasting. I am looking for a company to grow with. By then, I would have liked to achieve a higher position in the department. I’d like to take on interesting projects and work with professionals to borrow the skills of others and to develop mine. I’m really passionate about Software Modification.Корисні фрази англійською А ці фрази можуть стати для Вас джерелом
натхнення
inspiration
:
- My career goals are…
- I am driven to be the best at what I do.
- By then, I would have liked to … / I would have preferred to …
- I’m determined to…
- I plan to be…
- I would love if there were opportunities for me down the line to be…
- I’m very passionate about … and I’m looking forward to the opportunity to be heavily involved in this area.
- You company has a reputation for providing advancement opportunities.
- to develop / improve skills
- to achieve a higher position
- to take on interesting projects
- to build a career hereto use my skills to support and influence others
2.6. Why do you want to leave (have left) your job?
Порада: Рекрутер прагне дізнатися, як ви попрощалися з колегами та босом, ви пішли чи вас. Як і раніше, будьте чесними, але продумайте формулювання. Що потрібно робити- Будьте позитивні. Навіть, якщо вас
звільнили
dismiss
, можна подякувати попередній компанії-роботодавцю за досвід. - Повідомити, що ви прагнете розвиватися. Ця ідея співпадає з логікою розвитку бізнесу – будь-яка компанія прагне рухатися вперед. Покажіть, що ви з нею.
- Не поливайте брудом колег та начальника. У Біблії сказано: «Чим переповнене серце, те говорять уста» (Матвія 12:34). Те, як ви висловлюєтеся про попереднє місце роботи, виявляє Ваш світогляд, а не недоліки боса.
- Не говоріть: «Мене звільнили з роботи». Навіть якщо так, потрібно нейтралізувати цей пункт. Як? Зазначте, які ви зробили висновки з ситуації і як вони допоможуть вам на новому місці.
Unfortunately, my company has shifted its business direction. I thank ABC Company for the experience, but I would like to have an opportunity to grow. I would like to obtain designer skills and I think the best way to do it is to collaborate with the professionals of your company. To my mind, it is a good start for a successful career.Корисні фрази англійською А зараз у нашій студії декілька корисних фраз англійською:
- I thank that company for the experience, but I would like to have an opportunity to grow.
- I have been at my company for 5 years now and have learned a lot.
- I would like to obtain managing skills.
- I am ready for a new challenge.
- My company’s direction has shifted and I feel it’s time to join a new organization.
- I am interested in a different type of product/service.
- I am determind to find/I am looking for a larger/smaller organization.
- I made a firm decision to find a new job.
- That will help to forge a successful career.
- I’d like to find a more collaborative team and surpottive manager.
- My company was out of business.
- My family has moved here.
2.7. Why do you want to work here?
Порада: Це питання близьке до питання №З – воно про кар’єрні плани. Рекрутер прагнеоцінити
estimate
вашу мотивацію. Якщо ви, як ми радили, зібрали інформацію про компанію-роботодавця, ви зможете легко оформити відповідь.
Що потрібно робити
- Довести, що ви – ідеальний кандидат на цю посаду. Чому? Бо у вакансії перераховані вимоги 1.2.3.4., а ви можете виконувати запропоновану роботу, бо маєте навички 1.2.3.4. – все на місці!
- Дізнайтеся про внутрішні справи компанії. І знову суперагенти відпочивають. Ваша мета – знайти, за що конкретно можна похвалити компанію, чим вона вас
приваблює
attract
.
- Не кажіть “Because I need money”. Це правда. Але в очах рекрутера звучить так собі.
- Не використовуйте загальні фрази, коли
хвалите
praise
компанію. Якщо немає що сказати конкретно, це означає, що ви йшли вигулювати кота і раптом потрапили на співбесіду = читай: погано підготувалися. За це рекрутер лайк не ставить.
I have researched the history and the directions of your company’s work and I really admire it. I’ve always taken an interest in cooking, namely baking. To my mind, it is the way to make the world better and I would like to contribute to it. Moreover, your management has the reputation of being demanding and reasonable. I'm confident that your company will enable me to grow as a professional.Корисні фрази англійською Чи пам’ятаєте, що співбесіда схожа на партію у теніс? Хочу поділитися з вами кількома трюками для гарної «гри»:
- I’ve always taken an interest in … and the company excels in the current sphere.
- You suggest flexible work hours. It enables me to do my best.
- I consider your marketing campaign a progressive solution.
- I admire the values of you company:…
- I really believe in the value of…
- Your company is internationally known for…
- I know that your company is currently working on… I know I can help this company achieve its goals.
- I'm confident that your company will allow me…
2.8. How do you handle pressure?
Порада: У будь-якої компанії бувають аврали. Питання у тому, чи будете ви героєм, який всіх врятує, чи будете плакати в куточку. Якщо ви оцінили свої сили та готові до напруженої роботи, скажіть про це. Якщо справлятися зі стресом важко, теж скажіть про це, але запевніть роботодавця, що це не буде проблемою. Що потрібно робити- Надайте приклад, як ви впорались зі стресом на попередньому місці роботи. Розповідь про це – краща відповідь.
- Скажіть, що певною мірою стрес корисний для здоров’я. (Це не фішка для рекрутера, а науково доведений факт!) І ви поставили його собі на службу.
- Не будьте багатослівні. Не варто говорити про свої почуття та
хвороби
diseases
, спровоковані стресом. Розкажіть про результати своєї роботи у непростихумовах. - Не наводьте прикладів ситуацій, в яких ви – джерело стресу для себе або для інших. Створювати проблеми, а потім героїчно їх вирішувати – не найкраща тактика. Мені не подобається, а рекрутеру тим паче.
I think stress is the inevitable part of every job. The appropriate way to deal with stress is to make sure I have the correct balance between good stress and bad stress. I have my personal methods of copying with pressure, which enabled me to work on the previous position for 3 years and gain considerable experience.Корисні фрази англійською І, як завжди, пропонуємо Вам добірку корисних фраз:
- I actually work better under pressure.
- To my mind, it is not about stress, it is about the environment. My former colleagues told me teambuilding is a part of your working policy.
- From a personal perspective, I manage stress by jogging every morning.
- …. ss a great stress reducer.
- I am good at managing stress at work. I can even be supportive for other members of the team.
- When I'm under the pressure of a deadline, I can do some of my most creative work.
- In my resume I’ve enumerated several highly responsible projects I’ve accomplished. All of them were done under pressure.
- The results speak for themselves.
2.9. What are your salary requirements?
Порада: дехто готовий старанно працювати, але не любить обговорювати фінансові питання. Якщо це про вас і ви не претендуєте на волонтерську роботу, зберіться з силами. Не соромтеся відповідати, але не називайте конкретну цифру. Перед вами на стіл 50 000 ніхто не покладе, якщо попросите 6400. Що потрібно робити- Повідомте про приблизний зарплатний діапазон, на який очікуєте. 30 000 – 40 000 доларів-гривень-рублів дає варіативність. Навіть якщо вам платитимуть 30 000, в перспективі можна підвищувати планку.
Уникніть
avoid
прямої відповіді. Такий варіант теж можливий, якщо ви ще не обговорювали обов’язки, робоче навантаження та інші деталі роботи.
- Не просіть 1 000 000 доларів за годину. Неадекватні очікування = кінець співбесіди.
- Не запитуйте у відповідь: «А скільки ви готові запропонувати?». Проведіть моніторинг середньої заробітної плати по посаді. Поговоріть з колегами та прогугліть це питання.
According to the market research, the competitive salary is 45-65 000 per year. Still, we shall get back to the matter after discussing my working responsibilities.Корисні фрази англійською
- I’m confident that you’re offering a salary that’s competitive in the current market.
- My understanding is that 75-90K per year is typical based on the role and requirements.
- I suppose, $65,000-70,000 per year is typical based on requirements and responsibilities.
- I need more information, pertaining to the position, before we could start salary discussion.
- Based on the market research / the current salary / past experience I consider…
2.10. What questions do you have for me?
Порада: Настала година, коли не вас, а ви проводите допит. Можна запитати про все, що вас цікавить у роботі компанії: політика щодо пільгів, лікарняних sick-leaves, відряджень, відпустки тощо. Якщо співбесіду проводить декілька осіб, ви маєте задати питання кожному з них. Що потрібно робити- Задавайте питання, що вимагають розгорнутої відповіді. Так ви зможете повторити одне питання різним рекрутерам, присутнім на співбесіді.
- Не кажіть щось на кшталт: «Питань не має. Я можу йти?» Звичайно можете. Йти і не повертатися. Жартуємо. Ми переконані, що у вас є питання, адже ви зацікавлені у роботі. Продумайте їх вдома, а краще запишіть у блокнот – ще одна можливість показати своє серйозне
ставлення
attitude
до роботи.
- Не задавайте питань типу: “What will my duties be?”. Це описано в вимогах до вакансії. Не повторюйте питання, які вже обговорили.
Yes, I do. To my mind, we haven’t covered all the matters. I’d like to know what possible difficulties concerning my working responsibilities are.З прямим питанням все простіше:
Who will I be working closely with?Здається все! Перемога за Вами! Однак рекрутер підготував для Вас ще дещо:
3. Нетрадиційні та нестандартні запитання під час співбесіди
Наприклад такі:- How would you get an elephant into a refrigerator?
- Name five ways of using toilet paper.
- What would be written on your tombstone?
- If you were a Microsoft Office program, which one would you be?
- Why is a tennis ball fuzzy?
- Why is a manhole cover round?
4. Що категорично не можна робити на співбесіді
Запізнюватися
be late
. Непунктуальність нікому не імпонує. Не псуйте перше враження про Вас. Якщо сталося щось неймовірне і Ви все ж запізнюєтеся, знайдіть спосіб попередити про це рекрутера.- Не продумати зовнішній вигляд. Прийти в рваних джинсах та кроп топі – погана ідея.
- Сидіти у закритих позах – схрестивши руки та/або ноги.
- Давати поради роботодавцю щодо інтер’єру, роботи працівників та
обладнання
equipment
. Допоки у Вас немає бейджика співробітника фірми, тримайте себе в руках. - Гратися на телефоні в Angry birds. Вимкніть звук на смартфоні, попросіть рідних-друзів не турбувати Вас протягом співбесіди.