To be or not to be: чи потрібне вивчення англійської граматики

Короткий зміст

  1. Вступ
  2. Для чого потрібно вивчати англійську граматику?
   2.1. Причина № 1
   2.2. Причина № 2
   2.3. Причина № 3
  3. Способи вивчення англійської граматики
   3.1. Спосіб № 1
   3.2. Спосіб № 2
   3.3. Спосіб № 3

Існує багато різних способів вивчення англійської мови. Одні люди вивчають її вже за кордоном, «на ходу». Інші витрачають на це досить довгий час spend much time, вивчаючи англійську в школі, потім в університеті і т.д. А третя група не вивчала англійську ні в навчальних закладах, ні за кордоном, а починає це робити зараз і задається питанням: «Як правильно вивчати англійську? З чого починати? Чи потрібно обов’язково вчити граматику чи може її можна освоїти, вивчаючи лексику

on the run/on the go

на ходу

to learn English at school/at university

вивчати англійську мову в школі/в університеті

to wonder/to ask yourself

задаватись питанням

Where to start?

З чого починати?

Is it necessary to learn grammar?

Чи обов’язково вчити граматику?

Тож, чи справді це так важливо добре знати граматику та запам’ятовувати найуживаніші структури? Наша відповідь – так, так, і ще раз так! Чому? Читайте далі!

Для чого потрібно вивчати англійську граматику?

Причина № 1

Ви не зможете грамотно формулювати свої думки та будете неправильно використовувати часи. Думати, що ви зможете вивчити англійську без граматики, це все одно що думати, що ви побудуєте будинок без фундаменту. Можливо, і побудуєте, але такий будинок буде хитким unstable, ненадійним та незабаром зруйнується. Вам неодмінно потрібна граматика, але не плутайте вивчення граматики в англійській мові з її зазубрювання cramming!

як вивчати англійську граматику

Вивчення – це коли ви читаєте правила, структури, розбираєтесь в них без напрягу – тоді, коли вам це дійсно потрібно. Зазубрювання – це безцільне, бездумне заучування напам’ять усіх можливих правил, часів та структур «аби зазубрити, здати і забути». Будь ласка, вчіть граматику із задоволенням і в задоволення, бо інформація, вивчена за своїм бажанням, запам’ятовується на все життя!

 

grammatically correct

грамотно

to use tenses correctly

правильно використовувати часи

to build a house without a foundation

побудувати будинок без фундаменту

to confuse between

плутати між

to cram/swot

зубрити

Причина № 2

Не знаючи навіть мінімальної граматики, ви будете плутатися в часах, і вас не зрозуміють. В англійській мові є 16 часів: Present Simple Tense, Present Continuous Tense, Present Perfect Tense, Present Perfect Continuous Tense, Past  Simple Tense, Past Continuous Tense, Past Perfect Tense, Past Perfect Continuous Tense, Future Simple Tense, Future Continuous Tense, Future Perfect Tense, Future Perfect Continuous Tense, Future Past Tense, Future Past Continuous Tense, Future Past Perfect Tense і Future Past Perfect Continuous Tense. Саме через це англійська граматика є одною з найважчих у світі (хоча це теж відносно). Але не лякайтеся! В цих часах не так вже є важко розібратися, тому що одна група відповідає за різні дії теперішнього часу, інша – минулого часу, а третя – майбутнього часу. Також, деякі з часів описують дії, які відбулись або відбуваються на стику часів. Все, що вам потрібно, щоб розібратися sort out у всьому цьому – це хороший вчитель-наставник та інтернет, де безліч вправ можна знайти безкоштовно!

вивчення англійської мови, часи

You will not be understood

Вас не зрозуміють

complex/difficult grammar

складна граматика

It depends

Це відносно

to be in charge of/to be accounted for

відповідати за

to describe actions

oписувати дії

Причина №3

Розуміючи граматику, ви одразу будете відчувати іноземну мову та розуміти як вона функціонує. Це означає, що ви з легкістю, навіть не знаючи певних слів, зможете зрозуміти ситуацію: про що там йдеться та коли це відбувалось. Усі слова не вивчиш, тому що словниковий запас набирається з плином життя, якщо ви щодня потроху вчите або читаєте щось нове та практикуєте це.

До вашої уваги: тести на словниковий запас англійської мови

А граматика в англійській мові не дуже змінюється і її досить легко вивчити швидко. Таким чином, витративши від сили 2-3 місяці, можна опанувати всю граматику англійської мови. Тому якщо ви не хочете витрачати час на граматику, вважаючи, що це дрібниця, ви помиляєтесь, і тому слід зараз задуматись think over про це та змінити свою тактику опанування мови.

як вивчати англійську мову

to grasp/feel the language

відчувати мову

to function

функціонувати

with ease/easily

з легкістю

to practice the language

практикувати мову

a trifle

дрібниця

Ми сподіваємось, що ви зрозуміли наc got our point. І якщо це так, то ми представляємо до вашої уваги декілька простих та ефективних способів вивчення англійської граматики на кожен день:

Способи вивчення англійської граматики

Спосіб №1

Ми вважаємо, що вивчення граматики повинне починатися саме з розбору часів та з випадків їх вживання. Щоб це було легко і просто, кожного дня вивчайте 1 час англійської мови та пишіть приклади з власного життя до кожного варіанту застосування цього часу. Наприклад, всі новачки спочатку розглядають Present Simple Tense (Теперішній Простий Час), і двома найпоширенішими випадками вживання даного часу є повторювані дій та загальновідомі факти. Тому напишіть власні життєві приклади own life examples, щоб краще запам’ятати ці випадки:

 1. Повторювані дії: I always go to work at 08:00. (Я завжди іду на роботу о 08:00.)
 2. Загальновідомі факти: The Earth rotates arround its axis. (Земля крутиться навколо своєї осі.)

Спосіб №2

Також, для запам’ятовування всіх часів можна вигадати один класний приклад, який буде вживатися для позначення всіх часів з додаванням необхідних членів речення.

 1. Present Simple: I do shopping every week. (Я скупляюсь кожного тижня.)
 2. Present Continuous: I am doing shopping right now. (Я скупляюсь зараз.)
 3. Present Perfect: I have already done shopping. (Я вже скупився/скупилась).

Спосіб №3

Також, ви можете вчити граматику читаючи тексти або статті та аналізуючи усі невідомі вам граматичні структури. Оберіть цікаву для вас тему, знайдіть класну статтю на надійному reliable англомовному ресурсі і аналізуйте по одній новій структурі щодня. Одним з таких ресурсів є https://www.ted.com/, де ви можете знайти не тільки сухі тексти та статті, а й промови цікавих спікерів у чудовій якості. Ресурс є повністю англомовним, що ще й допоможе вам вчитись не відволікатися на переклад певних слів та термінів, а старатися зрозуміти їх з контексту.

Пропонуємо також вивчати граматичні структури за допомогою онлайн тестів з англійської мови на граматику.

We believe/we think

Ми вважаємо

deep learning

розбір, детальне вивчення

easy-peasy

легко і просто, легше легкого

a freshman

новачок

most widely-used

найпоширеніший

Друзі, кожен з нас – особистість, і для кожного існує індивідуальний підхід approach будь-якій справі. Ми радимо вам спробувати усі можливі підходи, способи та методи навчання англійської обрати той, який підходить саме вам. Ми не виключаємо можливість, що існують настільки талановиті люди, що можуть вивчити мову досконало шляхом спілкування з іноземцями, але таких дуже мало.

Якщо ви один з таких людей, то ми вас вітаємо, і бажаємо вам подальшого розвитку та успіхів. А якщо ні, і ви належите до 99% звичайних людей, то ми бажаємо вам терпіння, мотивації та натхнення для плідної роботи. Все вийде у того, хто круто мотивований та впевнений у собі! Тому удачі з вивченням граматики англійської мови і see you later до скорої зустрічі!

Читайте також: Просто про складне: всі часи англійської мови

Граматика
avatar

Леся Олександрівна Гущина

50 Вподобань