Як знайти роботу за кордоном: розпочни з вивчення англійської

Короткий зміст

ВСТУП

  1. В якій країні шукати роботу?
  2. Де і Як шукати роботу за кордоном?
  3. Рейтинг професій
Прислів'я “де народився - там і згодився” вже давно втратило свою актуальність. І якщо раніше вважалося непристойним часто міняти роботу change jobs, то у сучасного рекрутера швидше викличе питання кандидат, який затримався на одному місці (або того гірше - на одній посаді position) на 10-15 років. Сучасні фахівці змінюють роботу в середньому раз на 2-3 роки. Причина цього – економічний та науково-технічний прогрес, який за останні пару десятиліть подарував нам більше нових професій, ніж все ХХ століття. Глобалізація невблаганно стирає кордони держав, економік і навіть різних культур. Сьогодні тема нашої статті буде особливо цікава людям, які планують переїхати за кордон з метою постійного проживання та влаштування на високооплачувану, перспективну роботу. Глобалізація не оминає нікого, тому потрібно бути готовим до змін навіть тоді, коли вас, як вам здається, вони не стосуються. Ми дійсно живемо в епоху можливостей. З іншими країнами нас розділяє всього-на-всього квиток на літак і мовний бар'єр – англійська обов'язкова. А якщо так, то навіщо обмежувати себе роботою тільки “тут”? Незвідане “там” вабить перспективами, новим досвідом і, звичайно, стабільними прибутками. Переваги advantages очевидні: зарплати вищі, умови роботи комфортніші, кар'єру можна побудувати швидше. В Іспанії відмінний клімат, в США - надійна медстраховка, у Великобританії – високі зарплати і стабільний курс національної валюти. Але яку ж країну обрати?

1. В якій країні шукати роботу?

  Це залежить від багатьох факторів: знання іноземних мов, вашої професійної сфери і кваліфікації qualification. Логічно, що вільна англійська збільшує шанси успішно працевлаштуватися в США, Великобританії, Канаді та інших англомовних країнах, а сильним ІТ-фахівцям зараз раді практично в будь-якому куточку світу. Тож все залежить depends лише від вас.   працевлаштування за кордоном, як знайти роботу за кордоном   Для українців одними з найближчих та найдоступніших країн, де можна непогано заробити, є Росія, Польща, Італія, Португалія, Чехія та Німеччина. Звичайно ж всі розуміють, що загалом для таких країн потрібні будівельники, працівники на різноманітні заводи, офіціанти, прибиральники та інші спеціалісти сфери послуг, робота яких не вимагає високої професійної кваліфікації та спеціалізованої освіти. Але також існує багато перспектив працевлаштування для кваліфікованих спеціалістів, тому ми можемо сміливо сказати, що абсолютно кожна людина може спробувати попрацювати за кордоном. Інша справа, якщо ви вирішите поїхати до англомовних країн, де вам наряду з професійними навичками professional skills знадобиться знання англійської мови на високому рівні. До США, Канади або Великобританії виїхати важче, ніж до наших закордонних сусідів. Перед тим як поїхати на роботу, вам неодмінно потрібно буде зробити робочу візу (яку видають далеко не всім), звичайно ж знайти потрібну вам вакансію (краще це робити на англомовних ресурсах), пройти співбесіду job interview і отримати запрошення на роботу. Часто неодмінною умовою працевлаштування за кордоном є наявність міжнародного сертифікату TOEFL або IELTS, що підтверджують ваш високий рівень англійської. Для цього знадобиться більше грошей та сил, ніж для того, щоб виїхати, наприклад, в Польщу «на полуницю». Але воно того варте. Адже, якщо ви дипломований спеціаліст, ви можете шукати роботу за своєю спеціальністю, яка буде оплачуватись в рази більше в вищезазначених англомовних країнах, ніж в Україні. 
Vocabulary:
A qualified person
кваліфікований спеціаліст
A diploma
диплом
earnings
заробіток
a work visa
робоча віза
працевлаштування за кордоном   На даний момент, в одній Великій Британії офіційно живе та працює близько 30 000 українців, а до Америки перший українець прибув ще на початку 17 століття. Сьогодні ж у Сполучених Штатах Америки проживає приблизно 1 млн. українців! Щодо Канади, то тут проживає приблизно 1,4 млн. наших братів та сестер. Що ж приваблює attracts українців в англомовних країнах і чому туди переселяється настільки значна частина українців? Основними причинами стала економічна ситуація в розвинених країнах developed countries та лояльна система еміграції.  Не всі переселенці та українці-заробітчани володіють англійською, але ви маєте розуміти, що без неї ніяк. Елементарний похід в магазин, проїзд в громадському транспорті public transport або похід в кафе чи ресторан перетвориться в неприємну процедуру, тому що ви будете почувати себе ніяково без знання англійської мови в англомовному середовищі. Елементарного рівня мови вам вистачить лише на перший час, але якщо ви хочете залишитись в англомовній країні надовго і завести нових друзів make new friends або навіть сім’ю, то потрібно буде попрацювати над своїм рівнем володіння мовою.
Vocabulary:
An official work
офіційна робота
to live abroad
жити за кордоном
emigration
еміграція
to move
переселитись
В Канаді найбільше емігрантів з України, ніж в будь-якій іншій англомовній країні. Так вже історично склалося, що Канада з розпростертими обіймами почала зустрічати українців ще в ХІХ ст. Зараз в найбільших містах Канади, таких як Торонто, Оттава і Ванкувер є цілі українські райони, де майже всі люди спілкуються українською, російською та англійською мовами. Щороку близько 1000 громадян України звертаються в візовий центр за робочими візами. Ця країна толерантна та дружелюбна до громадян citizens України і з радістю приймає їх на різноманітні роботи. Сполучені Штати також привабливі для еміграції через перспективи отримання якісної освіти та професійного розвитку. Між США та Україною заключено багато угод за програмами по обміну студентами, а також за робочими програмами для студентів, такими як Work and Travel. Також, у США ви маєте гарні шанси розпочати власний бізнес, тому що держава підтримує та фінансує багато стартапів та допомагає засновувати власний бізнес. Усміхнені американці, гарний настрій good mood та позитивна атмосфера – одні з головних факторів еміграції в США.
Vocabulary:
to be attractive
бути привабливим
perspectives of educational and professional development
перспективи освітнього та професійного розвитку
student exchange program
програма обміну студентами
a good chance
гарний шанс
to start your own business
розпочати свій власний бізнес
Що ж до Великої Британії, сама країна набагато менша за розміром та чисельністю населення, ніж дві вищеназвані країни. Потрапити у Великобританію важче, ніж до Америки чи Канади, оскільки у 2016 році країна оголосила Brexit, тобто перестала бути державою-членом Європейського Союзу. Робочі візи в Великобританію не легко отримати, потрібен цілий пакет документів. Але кар’єрні перспективи career prospectives  не поступаються перспективам в США або Канаді. До того ж валюта країни – фунт стерлінгів, вважається однією з найсильніших та найстабільніших валют currencies світу.
Vocabulary:
to be smaller by size
бути меншим за розміром
to be smaller by the number of people
бути меншим за чисельністю населення
Brexit (British Exit)
Брексіт (вихід Британії)
to stop being an EU member
припинити бути членом ЄС

2. Де і Як шукати роботу за кордоном?

  Спочатку відповімо на питання “як”. Механізм пошуку роботи за кордоном не сильно відрізняється від процесу працевлаштування вдома. Загальні принципи ті ж самі: тобі треба мати гарне резюме CV англійською, бути готовим пройти співбесіду (часто не одну, а декілька) і виконати тестове завдання.
Пропонуємо вам перевірити та закріпити свої знання за допомогою наших онлайн тестів з англійської мови.
працевлаштування за кордоном  

А ось де можна шукати роботу за кордоном:

  • В інтернеті. Шукайте вакансії і розміщай резюме на сайтах тієї країни, де плануєш знайти роботу. Рекомендуємо з усією серйозністю поставитися до написання якісного резюме англійською. А щоб не було болісно соромно під час скайп-колла з потенційним роботодавцем employer, обов'язково вкажіть мову, якою можете проходити співбесіду. Доречі, наша онлайн школа англійської пропонує короткі курси з підготовки до співбесіди англійською, тож не гайте часу і підтягніть англійську, щоб почувати себе впевнено і комфортно під час співбесіди. 
  • Через рекрутингову компанію recruitment agency. Звернення в агентство, що надає послуги з працевлаштування за кордоном - недешеве задоволення, але за свої гроші ви отримаєте конкретні послуги: підбір профільних вакансій, допомога в складанні резюме, оформлення робочої візи та дозволу на роботу. Найголовніше - серйозно поставитися до вибору посередника. Обов'язково переконайтеся, що у агентства є ліцензія на роботу, і уважно читайте всі договори і документи, щоб розуміти ланцюжок взаємовідносин і виплат між кандидатом (вами), посередником і роботодавцем.
  • На роботі. Якщо ти працюєш в міжнародній корпорації international corporation з офісами по всьому світу, обов'язково дізнайтеся, які є вакансії в цікавій для вас країні або місті, і як ви можете на них претендувати. Це, мабуть, ідеальний варіант працевлаштування employment за кордоном - міняти країну, не змінюючи роботодавця. Великий плюс такої ситуації - роботодавець сам займається всім, що пов'язано з вашим переїздом: візами, дозволом на проживання, дозволом на роботу.
  • На профільній виставці або форумі. Відмінне місце, щоб звернутися безпосередньо до потенційного роботодавця - на престижних галузевих виставках і форумах зазвичай присутні всі великі гравці індустрії, а також їх рекрутери. 
  • Під час навчання. Мабуть, самий витратний за часом спосіб, але він частіше за інших приносить результат. У наш час вирушити здобувати освіту або перекваліфікацію за кордоном може людина будь-якого віку. Звичайно, працювати під час навчання ви не зможете - більшість студентських віз обмежують можливості з працевлаштування. Зате так ви дізнаєтесь про можливості працевлаштування в країні і заведете корисні знайомства, а місцевий диплом відкриє чимало цікавих кар'єрних перспектив.

3. Рейтинг професій

  рейтинг професій за кордоном, робота за кордоном зі знанням англійської мови, працевлаштування за кордоном   Якщо ж ви зважились на цей сміливий крок – переїзд до англомовної країни, то потрібно насамперед знати, які професії за кордоном користуються найбільшим попитом та непогано оплачуються. Зазвичай, в англомовних країнах зараз найбільш високо оплачуються професій пов’язані з медициною, інформаційними технологіями та економікою. Звичайно ж приватні підприємці entrepreneurs та бізнесмени теж непогано живуть за кордоном, тому що там є набагато більше перспектив для розвитку, ніж в Україні, а також існують певні організації, які можуть фінансувати ваш start-up (стартап).  В основному, спеціалісти вищеперерахованих сфер діяльності володіють англійською на рівнях B2, C1, а хтось і взагалі знає мову на рівні носія. Доля емігрантів – переїзд, звикання до нової країни та її менталітету, постійний розвиток і постійне вдосконалення improvement свого рівня іноземної мови. Багато людей-переселенців відвідують мовні курси як до від’їзду, так і після нього, тобто безпосередньо під час проживання в новій країні. Ми ж рекомендуємо вивчати англійську доступно і легко на наших онлайн-курсах, навіть не встаючи з дивану! Перелік найбільш високооплачуваних професій в США: 
  • strategy manager (менеджер зі стратегічного планування) ($130,000/рік);
  • UX designer (UX дизайнер) ($92,500/рік); 
  • analytics manager (менеджер-аналітик) ($112,000/рік);
  • solutions architect (архітектор програмних рішень) ($125,000/рік);
  • data engineer (інженер баз даних) ($106,000/рік);
  • DevOps engineer (DevOps інженер) ($110,000/рік);
  • tax manager (податковий менеджер) ($110,000/рік);
  • database administrator (адміністратор баз даних) ($93,000/рік); 
  • marketing manager (менеджер з маркетингових досліджень) ($90,000/рік); 
  • data scientist (спеціаліст з обробки даних) ($110,000/рік);
  • HR manager (менеджер з підбору персоналу) ($85,000/рік).
В Канаді, цей список трішки відрізняється. До найбільш затребуваних професій в Канаді належать: 
  • teacher (вчитель) ($50,000 – 55,000/ рік); 
  • cyber security analyst (аналітик з інформаційної безпеки) ($64,000/рік); 
  • market research analyst (аналітик ринку) ($50,000/рік); 
  • construction manager (менеджер з будівництва) ($85,000/рік);
  • lawyer (адвокат) ($72,000/рік);
  • nurse (медсестра) ($60,000/рік);
  • software developer (розробник програмного забезпечення) ($61,000/рік);
  • marketing manager (менеджер з маркетингу) ($85,000/рік).
Що ж до Великобританії, в список найбільш актуальних та високооплачуваних професій входять: 
  • financial institution manager/director (менеджер/керівник фінансової установи) (£75,150/рік);
  • IT and telecommunications director (керівник інформаційних технологій) (£78,070/рік);
  • medical practitioner (медичний працівник) (£78,380/рік);
  • air traffic controller (авіадиспетчер) (£81,130/рік);
  • in-house lawyer (штатний юрист) (£80,210/рік);
  • financial manager/director (фінансовий менеджер/керівник) (£84,675/рік);
  • airline pilot (пілот авіалінії) (£86,915/рік);
  • marketing director (керівник з маркетингу) (£87,890/рік); 
  • chief executive (генеральний директор) (£123,570/рік);
  • broker (брокер) (£133,170/рік).
  Якщо ваша мрія dream – працювати та жити за кордоном, але ваша професія не приносить вам багато грошей, то ви можете сміливо перекваліфікуватися та отримати омріяний диплом. Пропонуємо безкоштовно пройти тест на визначення рівня англійської мови. Якщо ж ваш рівень знання англійської не зовсім дотягує до ідеального, то ми запрошуємо вас на онлайн курси англійської в нашій школі, де ви з легкістю та задоволенням почнете говорити англійською! Друзі, ваші думки – матеріальні, а мрії – здійсненні. Лише ви вирішуєте свою долю та можете здійснити свої бажання і навіть більше! Удачі!
Читайте також: Ефективний тайм-менеджмент: топ-10 методів як вчити англійську мову
Бізнес
avatar

Леся Олександрівна Гущина

44 Вподобань