Ефективний тайм-менеджмент: топ-10 методів як вчити англійську мову

Короткий зміст

ВСТУП

  1. The Pomodoro Technique (Метод помідора)
  2. Pareto Principle (Принцип Парето, або правило 80/20)
  3. The Eisenhower Matrix (Матриця Ейзенхауера)
  4. 10 minutes (Тактика 10 хвилин)
  5. The Salami Technique (Метод салямі)
  6. Lists (Списки)
  7. Eat the frogs first (Спочатку з’їжте жаб)
  8. Make small rewards for completed tasks (Винагороджуйте себе за завершені справи)
  9. Delegate tasks (Передавайте завдання далі)
  10. Parkinson’s Law (Закон Паркінсона)
Так-так-так. Сьогодні в нас в меню досить цікава тема, яка є завжди актуальною для всіх. Ми впевнені, що кожен з вас each of you хоч раз думав про себе щось подібне: «Немає часу!», «Стільки різних справ!», «Сьогодні не вийде вже щось вивчити з англійської, але зате завтра…», «З понеділка точно почну вчити англійську» і т.д. Знайомо, чи не так? Тож як знайти цей час та як правильно вчити англійську мову, коли вам вічно бракує 24 годин в добі? тайм менеджмент
Чи усвідомлюєте ви, що у бізнесменів, науковців, дослідників, співаків, ведучих, президентів та громадських діячів теж 24 години на добу, але вони використовують свій час раціонально і встигають усе на світі.  “Time is what we want most, but what we use worst”, сказав Вільям Пенн, один із засновників США та Філадельфії. В перекладі це означає «Час – це те, чого ми найбільше прагнемо, і те, чим ми найгірше розпоряджаємось». Досить влучно, правда?  ефективний тайм менеджмент Інша відома всім нам постать, великий англійський драматург та поет, Вільям Шекспір сказав: «Make use of time, let not advantage slip», що перекладається як «Використовуйте час з розумом, не упустіть жодної можливості.»
На жаль чи на щастя, більшість з нас не Шекспіри і ніколи не засновували Америки, але вони ж були такими самими людьми, як і ми з вами, тоді чому ми не можемо використовувати свій час на всі 100% і все встигати manage? Ми раді вам повідомити, що у нас є вирішення цієї проблеми. Ми з задоволенням зібрали топові поради стосовно так званого тайм-менеджменту та готові з вами ними поділитись. Перш за все, давайте обговоримо, що таке “time management” ? Тайм-менеджмент, або управління часом, – це сукупність методик та практик продуктивної організації власного часу, виконання усіх пріоритетних завдань, проєктів та планів. Сам термін з’явився під час промислової революції, яка почалась у 18 столітті в Англії. Бенджамін Франклін був першим, хто сказав, що «time is money” – «час – це гроші» і таким чином дав поштовх розвитку тайм-менеджменту. Зазвичай, це поняття notion включає в себе роздрібнення масштабних проєктів на невеличкі щоденні завдання з метою якісного та ефективного виконання завдань.  Ми хочемо поділитися з вами списком найкращих методик тайм-менеджменту

1.The Pomodoro Technique (Метод помідора)

  Розроблений Франческо Чірілло ще в кінці 1980-х років, даний метод є ефективним та актуальним і до нашого часу. Основна ідея полягає в тому, що після кожних 25 хвилин роботи ви робити короткі перерви short breaks. Що це дає?  Існує 5 кроків виконання даного методу.
  1. Decide on the task to be done – Оберіть завдання, котре потрібно виконати.
  2. Set the timer to 25 minutes – Увімкніть таймер на 25 хвилин.
  3. Work on the task until the timer rings – Працюйте над завданням доти, доки не продзвенить таймер.
  4. Take a short 5 minute break – Перепочиньте 5 хвилин.
  5. Take a 15-30 minute break – Візьміть 15-30-хвилинну перерву.
Що це дає? Така техніка дозволяє мозку концентруватися безпосередньо на завданні протягом 25 хвилин, не відволікаючись distract на сторонні чинники. Робота виконується ефективніше, а мозок має змогу добре перепочити та перезавантажитися протягом коротких перерв.

2.Pareto Principle (Принцип Парето, або правило 80/20)

  Закон Парето або Правило 80-20 був відкритий Джозефон Мозесом Юраном. Названий він в честь Вільфредо Парето, який довів, що 80% власності в Італії належить 20% її населення. Даний принцип показує, що всього 20% подій можуть спричинити 80% наслідків. Якщо простіше, то даний закон заключається в тому, щоб правильно розставляти свої пріоритети і полегшити собі роботу або скористатися певними лайфхаками life hacks. Ви повинні чітко проаналізувати всі шляхи виконання завдання і зрозуміти які з них найбільш енерго- та часозатратні. Мудрі та успішні люди ніколи не роблять того, що не є обов’язковим. Просто визначте для себе, які 20% важливих завдань вам потрібно зробити, щоб досягнути 80% результату.  принцип парето тайм-менеджмент
Vocabulary:
to establish priorities
розставляти пріоритети
to make life easier
полегшити життя
to analyze
аналізувати
energy-intensive
енергозатратний
time-consuming
часозатратний
to reach your goal
досягати своїх цілей/результатів

3.The Eisenhower Matrix (Матриця Ейзенхауера)

  Придумана 34-им президентом Сполучених Штатів Америки – Дуайтом Ейзенхауером, матриця Ейзенхауера стала один з найефективніших та найлегших методик тайм-менеджменту. Виглядає вона приблизно таким чином: The Eisenhower Matrix (Матриця Ейзенхауера) Ми розглянемо всі її блоки. Спочатку візьміть папір, ручку (олівець) та розділіть аркуш на 4 частини.
Блок 1. Urgent and important. Do it now! (Термінове та важливе. Зроби це зараз!) В цю колонку запишіть справи deals, які не можна відкладати, і дедлайн яких вже добігає до кінця. Я думаю, тут не потрібно пояснювати, чому такі справи потрібно робити в першу чергу:) Блок 2. Important, not urgent. Decide when to do it. (Важливе, але не термінове. Самі вирішуйте, коли це краще зробити.) В цей блок запишіть справи, які можна «відкласти», але обов’язково допишіть на коли ви їх відкладаєте. Раціонально та об’єктивно оцініть дані задачі, щоб потім не дороблювати їх за ніч до вашого дедлайну to your deadline. Блок 3. Urgent, not important. Delegate it. (Термінове, але не важливе. Передайте це далі.) В кожного з нас є такі справи, які ніби і треба зробити, а ніби і можна щось для них вигадати. Наприклад, похід на каву зі знайомим, з яким у вас не дуже близькі відносини. Перенесіть це, або скасуйте зустріч, коли у вас є важливіші справи. Навчіться говорити людям «ні», бо інакше вам буде важко зосереджуватись на тому, що зараз важливо для вас. Блок 4. Not important, not urgent. Dump it. (Не важливе і не термінове. Забудьте про це.) Що ж, цей блок стосується не зовсім приємних not pleasant і бажаних справ. Це може бути безглузде «втикання» телевізора, гра в комп’ютерні ігри, або просте лежання-сидіння на дивані, коли вас чекають важливіші речі. Просто забудьте про подібні справи і відпочиваєте з розумом. Замість телешоу подивіться краще якісний психологічний трилер, а замість комп’ютерних ігор пограйтесь краще з вашими дітьми або домашніми улюбленцями.

к4. 10 minutes (Тактика 10 хвилин)

  Цей принцип простий і не потребує довгих і нудних розжовувань. Просто старайтесь виділяти хоча б 10 хвилин щодня на справи, які ви вічно не робите через нестачу часу. Дивіться серіали або фільми та читайте англійською книги хоча б 10 хвилин на день. Повірте, результат не змусить на себе чекати.
Vocabulary:
simple
простий
to devote time
виділяти/присвячувати час
lack of time
 нестача часу
a result
результат
to be forthcoming
не змушувати на себе чекати

5. The Salami Technique (Метод салямі)

  Розріжте ваш проєкт як салямі – на маленькі шматочки, щоб легше було з ним впоратись. Погодьтесь, ковбасу зручніше з’їсти маленькими шматочками, ніж осилити всю палку одразу. Так і з завданнями. Постарайтесь розбити великий проєкт на маленькі завдання break into small tasks на кожен день, і справа піде швидше!
Vocabulary:
small pieces
маленькі шматочки
to deal with
справлятися з
to agree
погоджуватись
a task
завдання
a project
проєкт

6. Lists (Списки)

  Гарною звичкою буде кожного ранку або з вечора розписувати свій план дня. Якщо ви за ніч до наступного дня напишете собі список справ make a list of tasks, ваш мозок засвоїть та запам’ятає їх послідовність протягом сну, і на наступний день ви прокинетесь, точно знаючи, що від вас чекає цей день. Таким чином ви не будете забувати, відкладати або робити зайві справи протягом дня.
Vocabulary:
to plan
планувати
to make a list of errands
зробити/написати список завдань
to wake up
прокидатись
to forget about something
забувати про щось

7. Eat the frogs first (Спочатку з’їжте жаб)

  Не лякайтесь Жаб ми з вами їсти не будемо, але будемо «їсти» найважчі та найнеприємніші справи. “If it’s your job to eat a frog, it’s best to do it first thing in the morning. And If it’s your job to eat two frogs, it’s best to eat the biggest one first” – “Якщо вам треба з’їсти «жабу», то найкраще буде зробити це з самого ранку. А якщо ж вам потрібно з’їсти одразу дві жаби, спочатку їжте найбільшу.” Так звучить дослівний переклад славнозвісного висловлювання Марка Твена про тайм-менеджмент. Суть the core point полягає в тому, щоб позбутися від найбільших та найнеприємніших справ на початку дня, щоб вони не нависали над вами тягарем, і не псували вам настрій. Eat the frogs first (Спочатку з’їжте жаб)
Vocabulary:
don’t freak out
не лякайтесь
hard
важкий
complex
складний
to get rid of
позбуватись
to burden
 висіти тягарем

8. Make small rewards for completed tasks (Винагороджуйте себе за завершені справи)

  Такий підхід буде радувати та мотивувати вас рухатись далі. Наприклад, поприбиравши вдома – подивіться серію свого улюбленого серіалу, повчивши англійську – попийте смачного чаю з чимось солодким. Ну ви зрозуміли. 
Vocabulary:
to please
радувати
to motivate
мотивувати
to move forward
to move forward
to finish a cleanup
закінчувати прибирання
to have/drink tea
пити чай

9. Delegate tasks (Передавайте завдання далі)

  Так, ви вже чули щось схоже в матриці Ейзенхауера, але там ви обираєте робити завдання самому, чи передати його комусь іншому. На нашу думку, така тактика підходить для керівників проєктів, матерів та вчителів. Ці люди мають під собою команду, якою потрібно керувати, адже самому дуже важко впоратись з великими проєктами. Просто подумайте, які завдання потрібно доручити своїй команді, враховуючи навички, вподобання preferences та риси характеру кожного члена команди.
Vocabulary:
something similar
щось схоже
to choose
обирати
to do something yourself
зробити щось самотужки
a team
команда
to lead/manage
керувати

10. Parkinson’s Law (Закон Паркінсона)

  Закон Паркінсона – це легендарний метод тайм-менеджменту та геніальний спосіб genius way економії часу. Він був сформульований Сирілом Паркінсоном у його сатиричній статті, яка була опублікована у журналі “The Economist”. Згідно з цим законом, виділіть певний час кожному завданню, а потім зменшіть його ще вдвічі. Тому що якщо у вашому мозку сформується такий собі «дедлайн», то ви буде намагатися його дотримуватися. Таким чином можна зекономити багато часу на завданнях, які його не потребують і виділити решту часу на вивчення англійської. 
Vocabulary:
legendary
легендарний
genius
геніальний
the economy of time
економія часу
formulated by
сформульований кимось
to reduce something by half
зменшити/скоротити щось вдвічі
Ми сподіваємось, що усі наведені вище тактики економії та правильного використання часу стануть вам у пригоді і обов’язково покращать ваше життя! Сміливо випробовуйте кожну з них і спостерігайте, наскільки багато часу ви будете отримувати для вивчення англійської з нами! Відвідуйте наші онлайн-курси та виконуйте онлайн тестування з англійської мови. Удачі та гарних вам результатів!
Читайте також: 5 способів подолати страхи або як вільно розмовляти англійською мовою
Обучение
avatar

Леся Олександрівна Гущина

47 Предпочтений